Події

На Вінниччині «витруєнні криси» хочуть ув’язнити гайсинського мера?

18 вересня 2013, 16:13

У Гайсинському районному суді 17 вересня відбулося передостаннє слухання справи за обвинуваченням мера райцентру Анатолія Гука та кількох чиновників районного масштабу в розтраті бюджетних коштів під час дезінфекції та дезодорації дитячих закладів. Вже у п’ятницю підсудні матимуть змогу сказати своє «останнє слово», а наступного тижня голова суду, який веде цю резонансну справу, Василь Ковчежнюк має винести рішення у цій справі.

Ця справа, яка була порушена Прокуратурою Вінницької області за матеріалами УБОПу міліції ще у липні 2012 року, розглядається вже понад рік і набула резонансу на всю країну. 60 засідань суду, понад 200 опитаних свідків, постійні багатолюдні мітинги на підтримку мера Гайсина, статті у провідних виданнях «Українська правда», «Цензор.нет», все це говорить про те, що Гайсин стоїть на межі вибуху людьського гніву.

Передбачалося, що суд завершить розгляд справи ще 11 липня. Тоді кілька сотень гайсинчан пікетували будівлю суду, висловлюючи підтримку Анатолію Гуку і називаючи процес судилищем над мером. Проте очільник Гайсина напередодні цієї дати раптово захворів і був у передінфарктному стані госпіталізований. Після тривалих нарад у відсутності мера суд прийняв рішення відкласти слухання на два місяці. Буквально протягом години після того, як суд прийняв рішення про перенесення розгляду, міського голову райцентру перевели в Пироговську лікарню Вінниці, де йому діагностували другий інфаркт та поставили другий стент у серцево-судинній системі.

І ось 17 вересня відбулося передостаннє засідання суду.

 

 

 

Не на жарт переляканий людським гнівом керівник місцевої міліції вирішив покликати колег на допомогу, і на чергове засідання суду в охороні громадського порядку біля суду було стягнуто майже півсотні співробітників міліції з трьох районів Вінниччини.

- А кількість міліції у такому великому складі – чим вона викликана?, - запитуємо ми у начальника Гайсинського райвідділу міліції Олександра Сомика.

- Коментарів поки що ми давати не будемо, ми займаємося охороною громадського порядку, - відразу відрізає керівник районної міліції, але все-таки додає - Викликана тим щоб не було ніяких ексцесів, і забезпечити основне – охорону громадського порядку.

- Тут можуть бути ексцеси?

- В житті все може бути.

 

 

І не дарма, міліція так пильнує цю справу. Бо, схоже, вона «шита білими нитками»? Інакше пояснити, чому вже рік місцеві мешканці збираються біля суду, щоб підтримати свого мера Анатолія Гука, який, до речі, на останніх виборах набрав майже 80% голосів гайсинчан.

Але його постать, схоже, добряче дратує інших місцевих чиновників, адже, запитавши у людей, що вони думають стосовно цієї справи, ми відразу почули чітку відповідь з конкретними прізвищами.

- Наш мер заважає бандитам! Злодіям!, - каже одна жіночка похилого віку. Інша відразу додає:

- Це все Сікорський (Степан Сікорський – голова Гайсинської районної ради – авт.). Він власним літаком літає над нами. А Анатолій Гук – він просто чуйна людина, він людям помагає, особисто мені після операції тисячу гривень поміг. А для пенсіонера тисяча гривень багато значить, особливо коли в нас пенсія – 1000 гривень. Місто було забруднене за каденції Цвігуна-Сікорського, які просто пересідали з крісла в крісло. У ті часи їх не обирали, тоді їх просто призначали. Сікорський був міським головою, потім зам голови адміністрації, потім голова адміністрації, потім в 2005 році на президентських виборах – він програв, і сам Віктор Федорович Янукович влаштував тут «погоду хорошу», за те що вони програли вибори. Він (Сікорський) 5 років переховався, і після 2010 року вибрався депутатом районної ради. В нас є саме віддалене село - Грузьке, де є всього 438 виборців, і саме звідти він обрався депутатом районної ради. Далі він скупив депутатів, які потім проголосували за нього. Зараз депутати шоковані всі, зараз люди усі шоковані. Він має свій ліс – він має літак.

 

 

 

- В 2006 році мером обрали Анатолія Ілліча Гука, за нього проголосували у перший раз 52% виборців, - продовжує пенсіонерка. - Коли прийшов Анатолій Ілліч, почав розгрібати увесь цей бруд, і зробив місто кращим. Поклали тротуарну плитку майже усюди. Зробив фонтани, коли до цього ці фонтани 150 раз ламались. Ці фонтани постійно хтось ламав, але хто це робив міліція до сих пір не може з’ясувати. Але ми ж розуміємо хто це робить. Дуже гарною стає місто і площа на новорічні свята. Дуже гарна новорічна ялинка, там і сани такі…ну буквально усе зроблено якнайкраще. Після того всього, є в нас масив Белендіївка, де в роки ВВВ розстріляли 8 тисяч євреїв. Він був дуже занедбаний, а зараз там є і освітлення, і поставлена плитка. Зараз євреї з-за кордону дякують йому, коли приїжджають сюди на могили. Обеліск Слави. Все зробив по новому. Положив кольорову плитку тротуарну, розсадили квіти кругом. В нас коло кладовища були акації. Зараз вони викорчувані, поставлений новий паркан, посаджені ялинки.

  

 

 

А вже за кілька хвилин розпочинається судове засідання.

Під час перерви у судовому засіданні звертаємося із запитаннями до «головного винуватця» мера Гайсина Анатолія Гука.

 

 

- Люди кажуть, що це свавілля стосовно Вас влаштував голова районної ради? Взагалі, як це можливо, адже справу розслідує обласна прокуратура?, - запитуємо ми.

- Це все пов’язано з виборами до Верховної Ради, а я від опозиції. Вони почали мене штампувати, я був свідком у цій справі, потім зробили перекваліфікацію мене як обвинувачуваного. Я зняв кандидатуру, вийшов з партії, не хочу я бути ніким вже.

- Звинувачення йдуть у бік Сікорського…

- Так.

- Вам інкримінують незаконне витрачання бюджетних коштів.

- А воно на ділі зовсім по іншому, і 250 свідків можуть підтвердити що роботи дійсно проводились. Прокуратура, як з початку суду подала свої твердження, так і не відступають.

І от зараз вона так і виносила своє звинувачення у первісному вигляді не беручи до уваги матеріали досудового слідства. Хоча усі виконавці доводять що виконували роботи, і усі свідки це підтверджують. Ось голова батьківського комітету садочка – вона також може вам усе розповісти та підтвердити.

Дитячі садочки повинні це робити, а не чекати поки миші заведуться чи щось інше. Вони повинні робити профілактику кожного року. Щоб цього не було! Це ж діти! 1200 дітей, 5 садочків, 8 корпусів. Є приписи санстанції, є приписи обласної санстанції, яких не виконували. А зараз все змішали, що нічого не робилось і все…

- Як ви вважаєте, вас можуть виправдати, а можуть і покарати. Що далі?

- Будуть ще суди, я буду захищатись у будь-якому випадку, буду апелювати.

 

 

 

 

Завершивши розгляд справи по суті суддя Василь Ковчежнюк пропонує перейти до дебатів. Представник прокуратури наголошує на необхідності покарати підсудного мера, призначивши йому 9 років ув’язнення із конфіскацією майна. А підприємцям, з якими було міською радою Гайсина укладено угоду про проведення дезодорацій них та дератизаційних робіт – до 5 років без конфіскації та з випробувальним терміном. Адвокат підсудного аргументують суду позицію про невинуватість Анатолія Гука, і тут головний свідок обвинувачення, на словах якої ґрунтується справа каже:

- Якщо усі не винуваті, то і я не винувата.

Представник прокуратури відразу їй апелює:

- Ви ж на попередньому засіданні казали, що визнаєте свою провину і просили покарати вас не надто суворо?

- Ну я ж не можу бути у всьому винна сама. Я робила тільки те, що мені кажуть.

Врешті решт, жіночка за допомогою прокурорського представника повертається «на головну стезю» справи і каже, що вона «трошки винна», і щоб її карали не надто суворо.

Окрім того, прокурор вимагає змінити до Анатолія Гука запобіжний захист з підписки про невиїзд, арештом, але керівник суду не погоджується із цим.

Після цього суддя оголошує про те, що 20 вересня відбудеться останнє засідання по цій справі, де підсудні матимуть змогу сказати своє останнє слово. А вже наступного тижня Василь Ковчежнюк має зачитати рішення суду.

- Якщо ж виправдають, будете подавати в суд на тих хто це організував?, - запитуємо ми у Анатолія Гука після засідання.

- Так, буду. На всіх хто неправдиву інформацію дає, на всіх, - відповідає мер Гайсина.

А вже на вулиці свого мера з оплесками зустрічають небайдужі гайсинчани. Вони обступили його і намагаються сказати свої слова підтримки. Не зважаючи на чисельну присутність співробітників міліції навкруги.

 

 

 

 

 

 

 

 

Після суду ми намагаємося отримати коментар у голови Гайсинскої районної ради Степана Сікорського. Але телефон у його приймальні не відповідає. Тай й приймальня виявилась зачиненою.

- Він тут рідко з’являється. Тільки для того, щоб свої інтрижки закрутити. А так, ловіть його на літаку, яким він тут пересувається, - каже нам жіночка біля будівлі райради.

Тож, схоже винесення вироку ця резонансна справа не закінчиться. І в повітрі Гайсин вже відчувається вибуховий настрій. А ми будемо сподіватися, що у вінницькому районному центрі не станеться повторення сумних подій миколаївської Врадіївки, коли місцеві мешканці штурмували відділок міліції через свавілля місцевих чиновників та правоохоронців.

Юрій Басюк, ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Матеріали по темі