Суспільство

Сільска школа на Вінниччині створюватиме свій дендропарк

1 липня 2010, 15:15

Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області визначило переможців конкурсу "Кращий природоохоронний захід".

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони навколишнього середовища.

Цього року на конкурс надійшло 26 робіт, збільшився віковий діапазон учасників – окрім шкільних колективів, станцій юннатів, індивідуальних учасників свої роботи представили три дошкільні навчальні заклади.

З учасниками конкурсу був проведений навчальний семінар з питань організації, перспектив та методики природоохоронної роботи громадських екологічних об'єднань та учнівських колективів загальноосвітніх шкіл області.

Серед заходів - висаджування дерев та кущів, розчистка джерел і водойм, упорядкування прилеглої до них території. Представлені також просвітницька робота, екологічні стежини, майстрування хатинок для птахів. Досліджені та нанесені на карту лелечі гнізда, за якими проводиться постійний моніторинг та догляд. Також досліджені та нанесені на карту місця зростання червонокнижних видів рослин. Проведені заходи із огородження таких місць з метою їх збереження та захисту від випасу. Також представлені роботи з догляду за мурашниками, лікування та інвентаризації дерев.

Перше місце здобула Гущинецька загальноосвітня школа Калинівського району, яка представила на розгляд журі роботу по створенню професійного дендропарку з елементами ландшафтного дизайну.

Друге місце дісталось студентці другого курсу Вінницкого національного аграрного університету Валентині Продан, яка показала багаторічну роботу по дослідженню рослинного світу. Результатом досліджень став складений перелік червонокнижних, рідкісних та зникаючих видів

 рослин Чернівецького району.

Третє місце посів колектив гуртка "Зелена планета" Тиврівського ліцею-інтернату. Юні натуралісти провели інвентаризацію дерев місцевого парку, дослідили стан зелених насаджень, провели лікування дерев, висадили молоді дерева, за якими здійснюють систематичний догляд.

Системну й багаторічну роботу представили також юні натуралісти Гніванської школи №1, які здобули спеціальний приз – останнє видання Червоної книги України, а також учнівські колективи Веселівської школи Теплицького, Сививківської школи Липовецького районів, Ямпільської школи №1.

Всі роботи були відмічені подяками та заохочувальними призами, а переможці конкурсу отримали грамоти та цифрові камери.

 

ВИННИЦА.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі