Суспільство

На Вінниччині врятований лебідь щодня припливає до своїх господарів. Фото

26 червня 2017, 17:06

 В селі Шиманівка, що у Теплицькому районі, люди врятували від загибелі лебедятко, підгодували його і випустили на волю. Тепер вдячний птах щодня припливає до берега, аби підкріпитися (там для нього завжди стоїть пшениця), але вже не сам…

Лебеді на сільську водойму прилітають щороку, та минулого літа дорослі птахи чомусь покинули одне ще зовсім маленьке пташеня, а самі десь зникли. Сім’я Малютів живе біля самого ставу. Якось, на початку вересня, Олександр пішов порибалити. Аж раптом до нього приплило зовсім знеможене лебедя. Не боячись, підійшло до рук… Чоловік забрав пташеня додому.

«Воно навіть стояти толком не вміло. Ми не знали, хлопчик це чи дівчинка, тому назвали Сявою – підійде в обох випадках. Цілу осінь я ловив йому рибу, щоб трішки підкріпилося. Спочатку лебедя жило в окремій оборі, а через місяць випустили його до гусей і качок. Боялися, щоб не почали кусатися, але поладити…», - розповідає Олександр.

Сява став улюбленцем у господарстві. Та на весну птаха вирішили випустити. На ставку якраз з’явився ще один лебідь…

«Ми довго сумнівалися, чи випустити, чи залишити в себе… Але на волі Сяві буде краще, якраз і пара для нього з’явилася. На ставок загнали разом з гусьми, щоб не боявся. Він одразу почав вимиватися і хлюпотіти у воді.

Довго не підпливав до другого лебедя, проте через день все таки потоваришували», - говорить Інна Малюта.

Як з’ясувалося пізніше, інший білокрилий птах не спроста довго не покидав ставу. Шиманівчани помістили, що у нього немає одного крила.

«Ми думали, що він навчить Сяву літати, але… Рана була зовсім свіжа, напевно, лис відгриз, коли той ночував біля берега», - додає пані Інна.

Тепер пара лебедів щодня припливає до городу Малютів. Там на них чекає мисочка з пшеницею, приносять хліб. Повертає у сторону хати Сява і тоді. Як чує голос когось з господарів. 

Нагадаємо, що в озері, що біля Центрального парку Вінниці, - поповнення. Днями у пари лебедів з’явилися малюки.

Маленький Сява

Сяву випустили на воду

Дорослий Сява

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: тварини 
Матеріали по темі