Суспільство

На Вінниччині єгерський центр розширить територію. Там розводитимуть плямистих оленів і лосів

17 серпня 2018, 15:07

 На базі одного з найстаріших навчальних закладів Вінницької області – Заболотенького ВПУ №31 ім. Д. К. Заболотного існує Центр підготовки єгерів та лісників. Цього року там планують розвести лосів, плямистих оленів, та тварин, які є унікальними для українських лісів - вовкособів (гібрид вовка з собакою).

«До території нашого центру увійде ліс, де плануємо розвиток дикоростучих рідкісних дерев. Там житимуть лосі, п’ятнисті олені. Маємо вже домовленість з Карпатами. Будемо їх розмножувати. І тих тварин, які є у нас», - розповів Вінниця.info керівник навчального закладу Василь Романцов.

Доведеться заново розмножувати і диких свиней, яких у період карантину довелося продати.

«Під час того, коли в області оголосили карантин через африканську чуму, свинок довелося реалізувати, аби ті не загинули. Наразі маємо шістьох, які згодом дадуть потомство», - продовжує Романцов.

Вже цього року в Центрі чекатимуть на поповнення бурих ведмедів, які є чи не першими жителями у навчальному центрі.

«П’ять років тому у нас оселився Міша, незабаром ми йому привезли Машу. Розмножуватися ведмеді можуть з п’ятирічного віку, тому будемо чекати на перших ведмежат», - посміхається керівник.

У Центрі також заведуть вовсокобів.

«Якщо бути точнішими, то вовків з поміссю собак породи лайка. Лайок ще давно ми завезли з Сибіру. Потім придбали вовчицю, спарували вовкособи», - пояснює Романцов.

З нового навчального року Центр розширить свою територію на понад сотню гектарів. Тут будуть проходити практику майбутні єгері з всієї України.

Вінниця.info

Теги: дикі тварини Вінницька область училище 
Матеріали по темі