Суспільство

На Вінничині дипломовані газоелектрозварювальники мають шанси знайти роботу з високою зарплатою

11 січня 2011, 13:19

На Вінничині спеціалісти з дипломом газоелектрозварювальника мають гарні шанси знайти роботу їз зарплатою, вищою за середню

Про професії, які користуються попитом на Вінничині розповіла начальник відділу організації профнавчання Вінницького обласного центру зайнятості Валентина Зарудняк.

На запитання куди йти вчитись та які спеціалісти потрібні на ринку праці цього року, вона порадила навчатись на газоелектрозварювальника. «Щоб мати хорошу роботу, раджу навчатись на газоелектрозварювальника - їх запрошують працювати на машинобудівні підприємства в Могилів-Подільський, Турбів, Бар, а також до всіх автомайстерень. Зарплата в них вище середньої, приблизно 3 тисячі гривень», - пояснила В. Зарудняк.

За її словами також ще можна вчитись на плиточника, яка також є перспективною професією. «Враховуючи, що область аграрна, популярними будуть трактористи, машиністи сільгоспвиробництва, слюсарі-ремонтники — їх беруть на цукрові заводи. Серед жінок - перукарі, продавці, кухарі, в’язальниці трикотажних виробів», - сказала вона.

Щодо 3 тис державних службовців, звільнення яких планується в 2011 році, В. Зарудняк зазначила, що частину з них, можливо, доведеться перевчити. «Держслужбовців мають попередити за два місяці до звільнення. Якщо буде таке розпорядження, обласний центр зайнятості буде готувати для них профпідготовку. Можливо, частину доведеться перевчити, але головне, що маємо запропонувати їм працю із зарплатнею не нижчою, ніж була», - сказала начальник відділу організації профнавчання обласного центру зайнятості.

Вона зазначила, що Вінницької обласний центр зайнятості іноді направляє людей у інші регіони України, для підготовки таких спеціалістів, як покоївки, агентів з організації туризму, ковалів і бондарів. «У нашому центрі є можливість підготувати будь-якого спеціаліста. Якщо не зможемо в нашій області, тоді зв’язуємося з іншими регіонами. Скажімо, останнім часом стає популярною професія покоївки, а їх готують лише в Криму, там також вчать агентів з організації туризму, ковалів і бондарів», - повідомила начальник відділу профнавчання.

Вона сказала, що незвичною для Вінниччини спеціальність, за якою готували спеціалістів в організації профнавчання обласного центру зайнятості минулого року була професія водолаза. «На професію водолаза чоловік вчився на базі Київської морської школи», - додала.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі