Влада

На Вінничині працюють над зменшенням боргів по зарплаті

21 грудня 2010, 15:44

У Вінниці 21грудня в приміщенні облдержадміністрації відбулось засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, стипендій, пенсій та інших соціальних виплат.

Про це повідомляє прес-служба обласної державної адміністрації.

У засіданні під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Івана Мовчана взяли участь голови райдержадміністрацій, міські голови міст обласного значення, представники обласної прокуратури, керівники підприємств-боржників.

На початку засідання Іван Мовчан зазначив, що вже декілька останніх років виплата зарплати залишається одним із найболючіших питань як держави, так і Вінницького регіону.

«Але влада докладає всіх зусиль, щоб швидко подолати цю проблему, адже влада працює для людей, а невиплата заробітної плати – грубе порушення прав людини» - сказав Іван Мовчан.

Станом на 1 лютого 2010р. сума невиплаченої заробітної плати працівникам області становила 38,1 млн.грн., у червні 2010 року сума боргу була зменшена до 33 млн. грн., на грудень 2010 року сума боргу зменшена ще на 5 млн. грн. Проте за жовтень-листопад відбулося зростання боргу.

«Зростання заборгованості по зарплаті у жовтні-листопаді відбулося за рахунок підприємств-банкрутів та економічно неактивних підприємств. Найбільші такі боржники на Вінниччині – представники спиртової галузі, зокрема Чечельницький та Барський спиртові заводи», - зазначила Любов Спірідонова.

Серед найбільших підприємств-банкрутів та економічно неактивних підприємств є– ПАТ «Івано-Франківськ-Вінницям’ясо» , який має 1 млн. 204 тис. грн. боргу по зарплаті; ДП «Вінницький авіаційний завод» із боргом 1 млн. 419 тис. грн. ; ВАТ «Ладижинський завод силікатної цегли» із боргом 1 млн.103 тис. грн.; ВАТ «Турбівський машинобудівний завод», борг якого склав 1 млн. 54 тис. грн.

Також учасниками засідання комісії було охарактеризовано роботу територіальної інспекції праці, нагляду за додержанням законодавства щодо своєчасної виплати зарплати. Так лише в обласному центрі проведено 203 перевірки дотримання чинного законодавства з праці на підприємствах міста усіх форм власності, надано 709 рекомендацій; за результатами проведених перевірок матеріали по 34 підприємствам передані до органів прокуратури, по 21 підприємству- до територіальної Державної інспекції праці у Вінницькій області. За підсумками проведених спільних перевірок складено 48 протоколів про адміністративне правопорушення.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі