Суспільство

На Вінниччині 241 сімейний лікар отримав понад 18 тисяч гривень зарплати

20 лютого 2019, 15:48

На Вінниччині все більше жителів визначаються із сімейними лікарями. Близько 1,2 мільйони осіб підписали декларації з фахівцями. Саме від кількості пацієнтів залежить заплата медика. Базовий тариф Національної служби здоров’я України на оплату послуг первинної медичної допомоги на 2019 рік складає 370 грн./рік на людину, також застосовуються вікові коефіцієнти.

Начальник департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Людмила Грабович розповіла в інтерв’ю телеканалу «ВІТА», що чверть тисячі лікарів мають зарплату понад 18 тисяч гривень.

«В грудні 241 лікар сімейний у нас отримав більше 18 тисяч гривень зарплати, 261 лікар – від 15 до 18 тисяч гривень і 228 лікарів – 11-15 тисяч гривень.

Після підписання декларації настає відповідальність: пацієнт – лікар. Тобто лікар повинен знати всіх своїх пацієнтів,а пацієнт повинен проблеми зі здоров’ям вирішувати, першим чином, із сімейним лікарем.

Якщо у селі є амбулаторія, котра має абсолютно типові нормативи і там є умови роботи для сімейного лікаря, хоча б 60% від табелю оснащення, який повинен бути, то заробітна платня буде достатньо висока», - пояснила чиновниця.

Нагадаємо, що у 2019 році сімейні лікарі, терапевти та педіатри можуть набирати більше пацієнтів. Якщо кількість пацієнтів за деклараціями у лікаря первинної медичної допомоги перевищує рекомендований ліміт до 10%, обслуговування цих пацієнтів буде оплачено за тарифом 370 грн./рік на людину, без застосування вікових коефіцієнтів. За статистикою Національної служби здоров’я, це дві третини лікарів, які набрали декларацій більше за обсяг оптимальної практики.

Якщо ж кількість декларацій перевищуватиме оптимальну більше ніж на 10%, то вони будуть оплачені за тарифом 370 грн./рік на людину із застосуванням понижувальних коефіцієнтів, без застосування вікових коефіцієнтів.

Вінниця.info

Теги: реформа лікар декларація  
Матеріали по темі