Суспільство

На Вінниччині боржників влаштовують прикордонниками та військовими, аби мали за що сплачувати аліменти

4 червня 2019, 10:25

На початок червня 2019-го у Вінницькому міському центрі зайнятості зареєстровано 14 безробітних, які мають майнові зобов’язання по сплаті аліментів. Впродовж поточного року, чотирьох з них вже працевлаштували на підприємствах міста.

«Центр зайнятості боржникам пропонує працевлаштування на вакантні посади, щоб вони отримували дохід і виконували свій обов’язок перед дітьми», - повідомила Вiнниця.info Світлана Аляб’єва заступник директора Вінницького міського центру зайнятості.

Відповідно до Меморандуму про співробітництво між Державною службою зайнятості (ЦА) та Міністерством юстиції України, підписаного 21 січня 2019 р., Вінницький міський центр зайнятості проводить системну роботу з надання повного комплексу послуг щодо сприяння зайнятості особам, які мають зобов'язання за рішенням суду з виплати аліментів.

«Кожен безробітний, із числа платників аліментів, брав участь у ярмарках вакансій та постійно діючих міні ярмарках вакансій, які проводяться центром зайнятості щовівторка, де мали можливість поспілкуватися з роботодавцями, пройти співбесіди та залишити свої резюме», - продовжує Аляб’єва. Тому, з метою прискорення працевлаштування, повернення до продуктивної зайнятості зареєстрованих безробітних, які мають майнові зобов’язання зі сплати аліментів в квітні місяці проведено засідання комісії із запобігання тривалому безробіттю за участю працівників Замостянського та Стороміського відділу ДВС України м. Вінниці.

«Зараз робота у місті Вінниці є, про що свідчить база вакансій, яких надійшло до центру зайнятості впродовж майже п’яти місяців більше 4,6 тисяч. Державна служба зайнятості має всі необхідні механізми, аби перекваліфікувати, навчити, підвищити кваліфікацію шукача роботи та працевлаштувати. Основне – це бажання безробітного», - констатує Аляб’єва.

У свою чергу державні виконавці територіальних відділів державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області здійснюють роз’яснювальну роботу з боржниками за виконавчими документами. Фактично надають можливість знайти вихід виконати рішення суду, якщо боржник не працює і немає майна. Неплатники аліментів, які не мають бажання працювати – можуть направлятися державною виконавчою службою (за рішенням суду) на оплачувані суспільно корисні роботи.

«Так за чотири місяці дії Меморандумів державними виконавцями Вінниччини було надано консультації та роз’яснення більш ніж 800 (восьмистам) боржникам по виконавчих провадженням та вже 60 працевлаштовано, 58 з них, за рішеннями про стягнення аліментів. Варто зазначити, що мова йде про досить престижні посади. У Піщанці працевлаштували боржника до Могилів Подільського прикордонного загону - Військової частини. У Ладижині запропоновано боржнику, ознайомитись з пропозиціями військової служби за контрактом, та згодом працевлаштовано до Військової частини старшим сержантом», - повідомляють у державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області.

Також, боржників працевлаштовано до різних підприємств, установ та організаціїй, значна частина працевлаштована до фермерських господарств.

Вiнниця.info


Теги: Вінниччина боржники аліменти робота 
Матеріали по темі