Суспільство

На Вінниччині будуть боротись із фейками та розвінчувати міфи про вакцинацію

27 жовтня 2021, 17:38

На сьогодні 25% населення Вінницької області вакциновані проти коронавірусу, але для формування колективного імунітету, цей показник має складати понад 70%. На Вінниччині за день роблять біля 10 тисяч щеплень проти коронавірусу, але цього замало, потрібно до 14 тисяч на день. Щоб розвіяти фейки, які поширюють в соцмережах про вакцинацію, в області запроваджують інформаційну кампанію.

Про це повідомила заступник директора департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Тетяна Бондаренко.

«Запроваджуємо інформаційну кампанію. Люди задають багато питань, бо є багато фейків, які вичитують в соцмережі. Для того, щоб розвінчувати міфи і фейки, для того, щоб люди мали адекватну, правдиву інформацію про щеплення, про їх ефективність, потрібно більше працювати.

Зараз ми запрошуємо до співпраці людей з немедичною освітою, які готові спілкуватись із населенням на своїх робочих місцях, або в амбулаторіях сімейної медицини. Розпочинаємо навчання для людей з немедичною освітою. Це можуть бути освітяни, працівники сільських рад, студенти, пенсіонери, практично всі бажаючі. Ми даємо всю інформацію про вакцини, навчаємо, даємо відповіді на найбільш поширені питання.

В амбулаторіях готові виділити місця, де ця людина може сидіти і відповідати на всі питання, які є про вакцинацію. Ми розуміємо, що медики не завжди мають час детально дати відповіді на всі питання, які є в людини. Але якщо є питання, це добре. Значить люди цікавляться, значить хочуть почути відповідь, щоб прийняти правильне для себе рішення», - повідомила Тетяна Бондаренко.

Вона зазначила, що «консультанти» працюватимуть на волонтерських засадах.

Станом на 27 жовтня майже 300 тис вінничан отримали першу дозу вакцини проти CОVID-19 і 270 тисяч пройшли повний курс вакцинації.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: вакцинація пояснення відповіді 
Матеріали по темі