Суспільство

На Вінниччині чоловік перетворив свою квартиру на туалет. Страждає увесь будинок

27 червня 2019, 16:43

60-річний мешканець селища Турбів Липовецького району на Вінниччині перетворив свою квартиру на туалет. Останні п’ять років він справляє нужду у пластмасові пляшки, відра, балії. І навіть… тарілки. Все тому, що йому лінь виходити на двір. У двоповерховому багатоквартирному будинку, що стоїть практично у центрі населеного пункту, немає каналізації. Сусіди вимушені задихатися випарами нечистот, які розійшлися на весь під’їзд. Та зарадити їм не може ніхто, бо немає на це законного впливу.

Двоповерхова будівля на два під’їзди розміщує у собі до десятка квартир. Тим, хто живе з боку сусіда Анатолія Волощука, останні роки непереливки. Всюди жахливий сморід. Після смерті матері, з якою жив цей чоловік, він відмовився справляти нужду у вуличному туалеті. Тому його квартира швидко перетворилася на вбиральню. Замість унітазу – в нього відра, пластикові пляшки та навіть тарілки. Фекалій та сечі стало так багато, що ними почало підтоплювати сусідів знизу.«Ми його вже заставляли повиносити це хоча б на смітник. Він виносив і не міг їх винести. Поставив в коридорі. Воно начало все текти. Сморід став ще страшніший. Щоб ми від нього відстали, він балію, яка стояла посеред кімнати, сховав під ліжко. Уявляєте!», - бідкається сусідка Ганна Щур.

Жити у таких умовах людям увірвався терпець. Звертались по допомогу до сільради. Але місцеві чиновники лише присоромили Волощука.

«По Конституції, так, як він живе в будинку загального користування, повинен підтримувати і порядок. Є стаття під цю статтю можна його вже і підтягувати. Але не виконує своїх прямих обов’язків», - лише розводить руками Віктор Дармограй, заступник Турбівського сільського голови.

За антисанітарію Анатолія Волощука можна притягнути лише до адміністративної відповідальності. Тоді він заплатить штраф 500 гривень. Судитись теж не вихід. Слухання можуть затягнутись на роки. За словами чиновника, потрібно вдосконалювати законодавство. Лише тоді небезпечних сусідів влада зможе силоміць висиляти з квартир.

«На сьогоднішній день існує виключний перелік підстав для того, щоб можна було особу позбавити права власності і такої підстави, як порушення санітарних норм – не існує», - коментує ситуацію адвокат Роман Корченюк.

Психологи зауважують, у Анатолія сильний психологічний розлад. Адже перетворювати свою квартиру на туалет, він почав саме після смерті матері.

«Це таке сильне відхилення, розлад особистості, яка трапляється у 99% від психологічної травми», - каже Тетяна Нікіфорова, психолог.

Та від психологічної хвороби одного, інфекцією заразитися можуть інші. «Людина робить з свого помешкання помийну яму. Це звичайно небезпечно. Для нього, в першу чергу, і для оточуючих теж небезпечно. Шигельоз, тобто дизентерія, це саме перше, що може бути», - констатує Олександр Сорочан, заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Вкотре сусіди вблагали Анатолія винести з квартири нечистоти. Він це зробив. Доніс до тутешнього смітника. Вирити яму та закидати її потім, аби не тхнуло всій вулиці, відмовився. Жодного штрафу чоловіку ще не виписували.

Вiнниця.info

Теги: Вінниччина квартира туалет 
Матеріали по темі