Здоров‎’‎я

У Вінницькій області дитина захворіла на правець. Жодного щеплення у неї не було

17 червня 2020, 09:46

У Вінницькій області дитина захворіла на правець. Дитина у важкому стані в реанімації обласної дитячої інфекційної лікарні. Причина захворювання – невелика травма пальця на нозі. Відомо, що дитина не мала жодного щеплення, в тому числі проти правця, – через відмову батьків.

Про це у Фейсбук написав голова Вінницької ОДА Владислав Скальський.

«Днями до обласної дитячої інфекційної лікарні було доставлено дівчинку у важкому стані. Діагноз - правець. Це інфекційне захворювання, що вражає нервову систему (судомні скорочення м'язів). Єдиний спосіб захистися від цієї інфекції — вакцинація. Імунітет після захворювання не формується, і є ймовірність повторного зараження, тому вакцинація необхідна, навіть якщо ви перехворіли.

Причиною захворювання у дівчинки стала невелика травма пальця на нозі. Погодьтесь, з дітьми такі речі трапляються доволі часто. Ураження правцем може бути під час поранень, подряпин, опіках, укусах тварин. Що вражає, ця дитина не мала жодного щеплення, в тому числі і проти правця! Причина – відмова батьків», – пише Скальський.

За словами очільника ОДА, на сьогоднішній день область забезпечена безоплатними та якісними вакцинами для щеплень дітей та дорослих.

Довідка:

Правець – це гостре інфекційне захворювання, що передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин. Правець може виникнути після будь-яких травм, при яких пошкоджуються шкіра та слизові оболонки, оскільки у рану можуть потрапити спори збудника

Щеплення дітей для профілактики правця необхідно робити у віці 2, 4, 6 і 18 місяців.

Ревакцинація – у 6 і 16 років.

Дорослим поновлювати щеплення від правця необхідно кожні 10 років.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: правець реанімація дитина щеплення 
Матеріали по темі