Суспільство

На Вінниччині лісівники переселяють мурах, аби ті «рятували» уражені шкідниками дерева

24 червня 2020, 10:48

У Вінницькій області лісівники почали випробовувати новий метод боротьби зі шкідниками. У лісі поблизу хворих дерев штучно влаштовують переселення мурах. На думку лісівників, подібний метод не лише допомагає позбутись шкідників, але й сприяє лікуванню ураженого дерева.

Про це йдеться в сюжеті ТСН від 23-го червня.

Метод унікальний, кажуть лісівники.

Аби переселити мурах, фахівці підхоплюють частину мурашника лопатою і перекладають у великі бідони. Працюють обережно, щоб не зруйнувати гніздо.

«Щоб попали туди личинки і матки, і робочі мурахи. Зверху копати не можна. Рахується, як дах на хаті. Якщо забрати дах, тоді вода затікає всередину, і вони переходять в інше місце», – розповідає один з лісівників.

«Комах переносять у завчасно підготовлене місце: повалене дерево чи пеньок. Пень щоб не був трухлявий повністю, але і не свіжий, а такий – наполовину. Вони тоді собі беруть з нього матеріал і будують собі свій «замок». Поливаємо місце сиропчиком. Треба дати їм приманку, щоб вони полюбили це місце», – розповідає майстер лісу Віталій Білик.

Якщо новоприбулі приживуться, то за два тижні на цьому місці буде величезний мурашник із новою колонією комах. Аби його не знищили кабани чи козулі, територію огороджують.

«Гніздо мурашника сягає до 4-х метрів вглиб. І це вони, якщо ми їх сьогодні переселили, приживуться на пеньочку, який ми посипали цукром чи полили сиропом, то вже за два тижні вони можуть розпушити ґрунт на глибину до 4-х метрів», – розповідає головна ліснича Брацлавського лісництва Галина Килимник.

Саме у цій частині лісу чи не кожне дерево уражене шкідниками, кажуть лісівники. Метелики, хробаки та личинки потроху знищують дуби та липи. Дерева починають хворіти, а зрештою – всихають. Мурахи ж мають врятувати рослини, при цьому – наситившись.

«Вони з’їдають дуже багато шкідників. Це дубова листовійка, зимовий п’ядун, сосновий п’ядун», – додає фахівчиня.

Один мурашник – це десятки врятованих дерев, запевняють лісівники. Таких гнізд треба по кілька на гектар. В Брацлавському лісництві переселили понад півсотні мурашників.Нагадаємо, раніше лісівники розповіли, як заготовляють на зиму їжу для диких тварин.

Вінниця.info, відео – з YouTube-каналу ТСН

Теги: Вінниччина лісівники мурахи шкідники дерева 
Матеріали по темі