Суспільство

На Вінниччині лісники озеленяють рослини системою туманного зрощення. Фото

27 липня 2019, 09:44

У базовому розсаднику«Гайсинський лісгосп» теплиця для зеленого живцювання площею 500 кв. м озеленяє рослини автоматичною системою туманного зрошення.

Повідомляє Вінницьке обласне управляння лісового та мисливського господарства.
«На розсадниках нашого лісництв та у базовому розсаднику активно розвивають напрямок вирощування декоративних рослин, для реалізації населенню та для озеленення власних територій.
Зелене живцювання дозволяє збільшити асортимент декоративних порід, а також отримати рослину, ідентичну материнській, зберігаючи сортові ознаки. Ця тонка робота вимагає знань, досвіду та терпіння. Адже необхідно знати, яку частину материнської рослини і коли зрізати, яку породу в який час року краще вкорінювати, які частини рослини і якої довжини краще вкорінюються», - пояснює Віктор Миколайович Щур, майстер базового розсадника.
Живці нарізаються із маточних дерев, потім їх тримають у стимуляторах коренеутворення, після чого висаджують у спеціально підготовлений грунт теплиці.
«Майбутні саджанці туї чи ялівця перебувають під доглядом працівників розсадників як мінімум 2-3 роки. Хоча строки живцювання і тривалість вкорінення залежить від виду і сорту рослини. Перший рік живці вкорінюються у теплиці, отримують інтенсивне зволоження спеціальною системою поливу, а на наступний рік пересаджуються у горщики на 1-2 роки, проходять загартування під притінювальним наметом. А далі – висаджуються у відкритий грунт для ландшафтного озеленення», - продовжує Щур.
Сьогодні теплично-парниковим господарством Гайсинського лісгоспу вирощуються декоративні породи в асортименті із 60 видів. Спірея, катальпа, самшит вічнозелений, різні форми туї, ялівців, барбарис, бересклет, кипарисовик та інші – у переліку декоративних порід зробить свій вибір найвибагливіший поціновувач зеленої краси.

Вiнниця.info, фото Вінницького обласного управляння лісового та мисливського господарства.

Теги: Вінниччина рослили лісництво 
Матеріали по темі