Суспільство

На Вінниччині літні жінки вперше піднялись з екскурсією на гору під рідним селом. Фото і відео

6 грудня 2021, 14:06

5 грудня, у селі Оксанівка, що у південній частині Вінниччини, для мешканок старшого покоління влаштували чи не першу у їх житті екскурсію на місцеву гору Мохнатка. Лише місяць тому там завершились роботи по облаштуванню оглядового майданчика та спуску до нього.

«Чи не вперше білі скелі Оксанівського каньйону, високі сосни та стрімкий Дністер приймали у свої обіймидобре знайомих їм людей.Саме тих, хто завжди був внизу, біля самої річки. Хто ще дитиною пас там корів, йшов верховиною до школи чи збирав ягоди, горіхи. Тепер, на власніочі побачити зверху Дністрові краєвиди. Пройшлися по стежці, що веде до Печерної церкви та згадати своє дитинство», - зауважує Вінниця.info Мирослава Марченко, місцева жителька.


Нагадаємо, в Оксанівці облаштували оглядовий майданчик біля Печерної церкви, оборонного скельного монастиря 11- 16 століття. Це місцеві пам'ятки культурної спадщини, до яких щороку з’їжджається чимала кількість туристів.

«Наші мешканці мріють Оксанівку перетворити на туристичний магніт Вінниччини. Бо у нас дійсно є що показати, де відпочити та чим помилуватися. Тому, ми місяць пекли здобу та реалізовували її на території Ямпільської громади. Напекли понад 1500 пиріжків з більше, як сотні кілограмів муки. Найбільше людям смакували пироги із яблуками та гарбузом», - продовжує Марченко.

Спільними зусиллями селяни зібрали 77500 гривень. А до цього ще близько 30 тисяч.

«Ми беремо участь у благодійній програмі, яка нас також підтримає фінансово. Наша мета - створити безпечні умови для мандрівників, туристів, гостей, що відвідують головного об'єкту - Печерної церкви. Для цього облаштовуємо дану гірську, круту стежку кам'яними східцями та поручнями безпеки. Також вкладемо кошти у розвиток нашого села», - пояснює пані Мирослава.

Для реалізації планів найстарші місцеві жительки та пекли пиріжки.

«За їх роботу ми вирішили віддячити господинь. Та й запросили їх на екскурсію. Найстаршій, тьоті Люсі, їй 73 роки. І знаєте, на горі вона не була 56 років. Саме стільки часу живе в Оксанівці. А загалом, дуже хочеться ще й подякувати нашим активістам: Павлу та Ростиславі Бодруг, В’ячеславу Мацюку, Ользі Паламарчук, Олесі Попенко», - констатує Марченко.

Зауважимо, ця місцина увійшла у міжнародний проєкт, у рамках якого Вінниччиною проходить велосипедний маршрут південною частиною Поділля.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото і відео з сторінки Мирослави Марченко.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина екскурсія гора місцеві жителі розвиток туризм 
Матеріали по темі