Суспільство

На Вінниччині маленькі учні зібрали 300 батарейок та вчили чиновників берегти екологію. Фото

19 лютого 2021, 10:20

300 використаних батарейок передали на утилізацію учні молодших класів у містечку Крижопіль на Вінниччині. Понад півсотні дітей місяць збирали вживані акумулятори дома.

«Приносили батарейки не лише від настінних годинників, пультів... А й від старих мобільних телефонів. Місяць тому ми для наших учнів організували акцію під назвою «Вартість і цінність». Розглядали різні предмети. Чим вони можуть бути корисними, і навпаки, нашкодити природі та людині. За приклад взяли батарейку. І тепер наші школярі добре знають, що ці живлячі елементи у повсякденному побуті вносять не лише комфорт у наше життя. Лише одна батарейка, яку не утилізували, знищує - 20 м² ґрунту, забруднює 400 л води, зашкоджує росту двох дерев та може вбити двоє кротів, чи одного їжачка», - розповіла співорганізаторка акції та вчителька початкових класів цієї школи Наталія Мартинюк.

Як зауважила педагог, коли почали вивчати факти про акумулятори, випадково дізналися, що у світі, саме 18 лютого, відзначають День батарейки, який присвятили до Дня народження винахідника прообразу сучасної батарейки, вченого Алессандро Вольта.

«Діти з особливою відповідальністю віднеслися до нашої акції. Тому за місяць з двох молодших класів, де навчаються 53 учні, ми зібрали пару коробок. У них вмістилося близько трьох сотень батарейок. І скажу відверто, вони були важкі. Їх ми урочисто віднесли до нашої місцевої адміністрації. Саме там знаходиться пункт збору використаних батарейок. І звідти їх відправляють на утилізацію. Але знаєте, що приємно? Це те, що коли ми гуртом вирушили туди, перехожі нас зупиняли, й розпитували, куди йдемо. А діти розповідали про все, що встигли дізнатися. І навіть більше, коли були на місці, то малеча пояснювала чиновникам, як слід берегти природу», - продовжує Наталія Володимирівна.

Мартинюк також зауважила, що шкільна акція щодо збору батарейок продовжується. Коробки для цього вже відсьогодні знову почали наповнюватися.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото надані колективом школи №1 у Крижополі.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина Крижопіль школа учні батарейки чиновники 
Матеріали по темі