Суспільство

На Вінниччині місцевий підприємець виростив «острів» з лілій. Фото

1 липня 2020, 11:27

Вже близько десяти років біля власного будинку в Немирівському районі підприємець Василь Матієнко вирощує лілії. Білі, лимонні, рожеві, бордові та персикові квітки утворили на поверхні ставка навпроти будинку Василя Михайловича майже острів. На сьогодні там розрослися дев’ять сортів лілій. Як розповів журналісту Вінниця.info чоловік, захоплення це в нього сформувалося поступово.

«Я їх потихеньку збирав. Спочатку три сорти привіз. Потім – ще докупляв. Знайшов просто різні сорти. Вже років десять цим займаюсь. Останніх чотири сорти з’явилися десь три роки тому», – каже Василь Михайлович. Конкретні назви сортів чоловік вже не пам’ятає, але обіцяв поділитися, коли знайде нотатки щодо них.

Попри те, що подібна краса на ставку квітне щоденно влітку вже не перший рік, особливого ажіотажу серед людей поки немає. Як каже підприємець, далеко не всі знають, що лілії квітнуть не весь день. Ближче до другої половини дня вони закривають квітки, і особливо нічого побачити не вдасться.

«Люди, буває, заходять до нас. Просто вони не знають, що лілії весь день не цвітуть, вже в три години вони закриваються, і потім там нічого не побачиш. Зранку десь з 9-ї чи 10-ї, як їм зручно, розкриваються, можуть і о восьмій розкритись. А закриваються до трьох годин», – зазначає Василь Михайлович.

Чоловік каже, що все, що пов’язане з сільським господарством, особливо – з вирощуванням тих чи інших рослин – дуже близьке для нього.

«Взагалі, вирощую різні квіти, що мені подобається. Це все рідне, близьке», – додає Василь Михайлович.
Нагадаємо, раніше показали, як квітнуть білі лілії на Барському водосховищі.

В Сумівському господарстві на Вінниччині розквітнуло рідкісне тюльпанове дерево. Ця рослина, яку привезли з Північної Америки, рідкість не лише на теренах України, але і Європи.

Вінниця.info, фото – з фейсбук-сторінки видання «Прибузькі новини»

Теги: лілії квіти підприємець Вінниччина 
Матеріали по темі