Суспільство

На Вінниччині можуть знову заборонити пасажирські перевезення, якщо кількість хворих на COVID-19 буде зростати

26 травня 2020, 12:49

З 25 травня на Вінниччині дозволили пом’якшення карантину, оскільки, згідно критеріїв МОЗ, в області епідеміологічна ситуація це дозволяє. Тому відновили роботу пасажирські перевезення всередині області, а міський транспорт відкрили для пасажирів без перепусток. Втім, впродовж останнього тижня спостерігається зростання випадків захворювання. Якщо поріг захворюваності перевищить 26-27 хворих за добу, в області можуть переглянути обмеження та посилити їх. Зокрема, заборонити перевезення на окремих маршрутах. Рішення щодо цього прийматимуть за результатами аналізу захворюваності за тиждень.

Про це 26-го травня розповів голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський під час пресконференції.

«Якщо казати про середню кількість, яка для нас є критичною і важливою, ми повинні так просто собі запам’ятати, що для нас 26-27 хворих – це є той поріг, який ми не повинні перевищувати на щоденній основі. Станом на сьогодні ми маємо 18 нових випадків захворювання. Тобто, ми нижчі цієї цифри, і це дозволяє мати відчуття, що ми будемо продовжувати працювати в пом’якшених умовах карантину. Якщо ми перевищимо один з трьох критеріїв, тоді органи місцевого самоврядування, органи регіональної влади повинні приймати рішення зі своїми комісіями з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій обмежити щось. Я не хочу казати, що конкретно, ми будемо спостерігати і ми аналізуємо різні сфери нашої життєдіяльності, ми аналізуємо джерела появи нових випадків, ми відпрацьовуємо в процесі епідеміологічного розслідування всю контактну мережу, ми визначаємо, яким чином розповсюджується вірус. Якщо це дійсно буде масове, ми, звичайно, в цих окремих випадках будемо змушені приймати додаткові карантинні заходи. І ми це будемо робити не рідше, аніж один раз на тиждень. Згідно постанови, не рідше, аніж один раз на тиждень ми повинні переглядати, чи продовжуємо ми послаблення карантину, чи зупиняємось, як це зробили кілька областей», – розповів очільник області.

На питання журналістів, чи обмеження діятимуть по всій території Вінниччині, чи по окремих її районах, посадовець зазначив, що це залежить від характеру спалахів захворюваності.

«Будемо аналізувати спалахи по території та причинах їх виникнення. Зараз я маю досить серйозне хвилювання. Ви знаєте, що відновились перевезення: приміські, внутрішньо-обласні, міжрайонні і так далі. Справа полягає в тому, що якщо перевізники не будуть виконувати зобов'язання, то ми змушені будемо нашою регіональною комісією зупиняти роботу на певних маршрутах. Ми повинні розуміти, що якщо ми кажемо про маршрутку, – це ідеальне конструкція для того, щоб розповсюджувати коронавірусну інфекцію. І саме тому запровадження обмежень пасажирських перевезень мали один з найвизначніших ефектів щодо розповсюдження цієї інфекції. Подивіться приклад Білорусі. Вони розпочали значно пізніше нас. І вони мають в півтора рази більше, ніж в Україні, інфікованих. Навіть вдвічі, мені здається, якщо дивитися станом на сьогодні. Тому ми будемо дуже обережно відноситись до кожної галузі життєдіяльності області. Тому що ми прекрасно розуміємо, що якщо ми дозволили працювати маленькому та середньому бізнесу, необхідно, щоб люди доїжджали. Але пасажирські перевезення повинні відбуватися за безпечних умов», – сказав Скальський

Під час пресконфереції журналісти відмічали, що спалахи були і без відновлення перевезень. Наприклад, спалах захворюваності в Калинівці в квітні.

«Давайте, ми з вами будемо оперувати цією фразою через місяць. І тоді ми будемо аналізувати, коли були найбільші спалахи – до перевезень чи після перевезень», – підкреслив голова ОДА.


Під час свого звіту за час роботи на посаді голови ОДА 26 травня Владислав Скальський також запропонував чиновникам працювати з 7-ї години ранку та повідомив, що в Вінницьку область можуть розділити на три райони замість теперішніх 27-и.

Нагадаємо, станом на 26 травня в області зафіксували 910 випадків захворювання. Це – на 18 більше, аніж минулої доби, коли фіксували 892 випадки.

Директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш зазначав, що в обласному центрі зберігається тенденція до значного росту захворюваності. Якщо подібна динаміка продовжуватиметься, то місто перетне «червону межу» інцидентності, і доведеться знову посилити карантинні обмеження.

Раніше, 13 травня, в селі Писарівка Вінницького району перевізники вимагали відновлення пасажирських перевезень, адже з 11 травня зняли частину карантинних обмежень, і тоді відновили роботу малий та середній бізнес. Зокрема, дозволили роботу ресторанів та кафе на літніх майданчиках, перукарень, магазинів непродовольчих товарів тощо.

Вінниця.info

Теги: коронавірус перевезення карантин Скальський 
Матеріали по темі