Політика

На Вінниччині ОПОРА фіксує агітацію на стовпах і деревах та «чорний піар». Фото

11 березня 2019, 10:18

На Вінниччині спостерігачі ОПОРИ зафіксували агітаційні матеріали кандидатів у Президенти України Ігоря Смешка та Руслана Кошулинського у неналежних місцях, банер, встановлений під час заходу з Юлією Тимошенко, без вихідних даних та «чорний піар» проти Петра Порошенка.

Про це повідомляє ОПОРА.

5 березня перед початком сесії Вінницької обласної ради представники обласних осередків політичних партій «Громадянська позиція» та ВО «Батьківщина» разом зі своїми прихильниками влаштували біля приміщення обласної ради та облдержадміністрації акцію протесту під гаслами «За чесні вибори!» та «Проти корупції в армії!». Участь у цій акції також взяв народний депутат від ВО «Батьківщина» Олексій Рябчин.

Під час заходу учасники тримали банер з написом «Підкуп, а не реальні справи! Петро Порошенко», зроблений у стилістиці офіційної агітації кандидата у Президенти України Петра Порошенка. Такий банер на думку спостерігачів ОПОРИ має ознаки «чорного піару».

6 та 7 березня спостерігачі ОПОРИ зафіксували у Вінниці наліпки з ознаками «чорного піару» проти Петра Порошенка. Наліпки з написом «Свинарчуків Порошенка за грати» та з перекресленим зображенням свині розміщені на будівлях, стовпах, рекламних щитах тощо.

Радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Юзвяк вказує, що законом передбачено право громадян вільно агітувати за або проти кандидатів (ч.2 ст. 58 Закону України «Про вибори Президента України»), однак є неприпустимим поширення завідомо недостовірної інформації про кандидатів. Так, відповідно до частини 5 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України. Вказане обмеження стосується не лише змісту інформаційних повідомлень, а й змісту матеріалів передвиборної агітації (як на користь так і проти кандидатів).

6 березня у Вінниці під час зустрічі кандидатки у Президенти України Юлії Тимошенко (ВО «Батьківщина») зі студентам та громадськими організаціям у залі стояли банери з написом «Новий курс України. Нові можливості для кожного», які не містили вихідних даних, як того вимагає законодавство (ч. 3 ст. 59 Закону України «Про вибори Президента України»). Нагадаємо, «Новий курс України» є задекларованою виборчою програмою кандидата на пост Президента Юлії Тимошенко.

6 березня агітаційні матеріали за Ігоря Смешка (самовисування) з написом «Смешко. Перемога України!» та передвиборною програмою зафіксовано на опорах ліній електропередач, на зупинках і на деревах. Такі випадки розміщення агітації були на проспекті Коцюбинського, вулиці Соборній та Хмельницькому шосе у місті Вінниця.

8 березня у Вінниці під час зустрічі кандидата у Президенти Руслана Кошулинського (ВО «Свобода») з мешканцями міста на площі Коцюбинського банер із написом «Мій вибір Руслан Кошулинський» розмістили на дереві.

9 березня у місті Гайсин зафіксована агітація у невстановлених місцях за Руслана Кошулинського. Плакати з написом «Руслан Кошулинський. Єдиний вибір українців» та логотипами Всеукраїнського об’єднання «Свобода», Національно-визвольного руху «Правий сектор», Організації українських націоналістів (ОУН), Конгресу українських націоналістів та української праворадикальної громадської організації «С 14» розміщені на опорах ліній електропередач, ліхтарях та зупинках по вулиці 1-го Травня.

У коментарі спостерігачу ОПОРИ представник політичної партії ВО «Свобода» Дмитро Уманець заперечив причетність представників партії до розміщення агітаційних матеріалів в неналежних місцях у місті Гайсин.

Вiнниця.info, фото - ОПОРИ

Матеріали по темі