Політика

На Вінниччині партії та кандидати розміщують агітацію у невідведених місцях

13 липня 2019, 11:03

Спостерігачі ОПОРИ у ході моніторингу об’єктів зовнішньої реклами продовжують фіксувати агітаційні матеріали деяких політичних партій та кандидатів у народні депутати в невідведених місцях та з ознаками порушення чинного виборчого законодавства.

Так, у місті Вінниця розміщено банер кандидата у народні депутати по виборчому округу №12 Сергія Кривешка (суб’єкт висування – політична партія «Сила і честь») без вихідних даних. Банер із фото кандидата та написом «Сергій Кривешко. Виборчий округ №12. Так, ми зможемо. Сила і честь. Політична партія» розміщено біля тролейбусної зупинки на площі Перемоги.

Також на перехресті вулиць Гладкова і Волошкова розміщено банер політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» на огорожі спортивного майданчика.

Агітаційні матеріали цієї ж політичної партії з фото Володимира Гройсмана та кандидата у народні депутати по виборчому округу №11 Володимира Кістіона (самовисування) розміщені у магазині «Грош», що на вулиці Пирогова.

На вулицях Вінниці розташовані банери з фото лідера політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» Володимира Гройсмана та написом «Українська стратегія Гройсмана», які не мають вихідних даних. Такі банери, зокрема, зафіксовано на проспекті Коцюбинського.

У селі Уладівка Літинського району (виборчий округ №14) агітаційні матеріали кандидата у народні депутати Миколи Дикого (самовисування) розміщені на електроопорах та дорожніх знаках.

У місті Гайсин (виборчий округ №17) на дошках для оголошень та на будівлях розміщено агітаційні листівки за кандидата у народні депутати Андрія Красніцького (суб’єкт висування – ВО «Батьківщина»).

У місті Немирів (виборчий округ №18) зафіксовано політичну рекламу без вихідних даних кандидата у народні депутати Петра Михайленка (самовисування).

Згідно з частиною 1 статті 70 Закону України «Про вибори народних депутатів України», партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидати у депутати мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати. Після реєстрації кандидатів матеріали передвиборної агітації повинні мати необхідні вихідні дані та бути розміщені за кошти виборчого фонду відповідно до частини 23 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Відповідно до частини 7 статті 69 Закону України «Про вибори народних депутатів України», друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Вінниця.info

Теги: вибори агітація ВРУ 
Матеріали по темі