Суспільство

На Вінниччині пенсіонер облаштував музей. Аби залучити молодь, став блогером та почав записувати тематичні відео

1 жовтня 2020, 15:18

Пенсіонер Віктор Рудий із села Високе на Вінниччині записує відео, викладає їх в соціальних мережах та запрошує усіх до свого музею народних ремесел, у якому понад пів тисячі експонатів. Світлицю облаштував просто на подвір’ї. Деякі відео літнього блогера вже набирають по кілька тисяч переглядів.

Про це йдеться в сюжеті ТСН від 29 вересня.

«Сусідка мені дала старий диван. Каже: «Може, тобі треба?». Я поставив диванчик. Але чогось не вистачало. Думаю, зроблю камін. А чого камін? Та краще піч. Поставив піч. Чогось не вистачає біля печі», – розповідає Віктор Рудий про створення свого музею.

Кераміку, знаряддя праці та навіть скіфську зброю – усе зібрав серед односельців. Аби заманити тутешню молодь, розмалював ворота та вмикав музику. Але юні односельці до музею йти не хотіли.

«Ну і я вирішив, як говорять, клин клином вибити на старості років. Ага. Сидите у своїх «Інстаграмах», Інтернетах, смартфонах, значить, і я до вас підійду зі смартфона», – каже пенсіонер.Його відео подивилися 2 тисячі людей. Після того до «блогера» пішли школярі. 10-класник Сергій у сільському музеї відразу вмикає пряму трансляцію на своєму телефоні.

Віктор Рудий надихнувся кількістю переглядів на YouTube і ролики почав знімати чи не щодня. Обов’язково – під музичний супровід.

«Тут в нас є дві дерев’яні маслобоєчки. Кругла і квадратна. Сюди заливали молоко, палочкою товкли, і так виходило масло», – розповідає пенсіонер на одному зі своїх відео.

Пані Марія – постійна глядачка його каналу. Каже, оглянути музей – це як поринути в дитинство.

«Були в нас теж всі ці і макітри, і рогачі… Молодь наша цього вже не знає, вона цього не бачила», – зазначає жінка.


Після реклами в Інтернеті до музею пішли цілими родинами. І експонати нові понесли.

«Просто сім’єю інколи збираємось, приходимо сюди до нього відпочивати. В нас є багато фотографій, на День вишиванки ми всі сюди приходили з дітьми, з внуками. І правда, цей музей приносить море задоволення усім цим людям. І особливо – нашим односельцям», – каже Оксана Гавриленко, сусідка Віктора.

Віктор Рудий вже зареєструвався в кількох соцмережах, а планує охопити всі. Хоча зізнається – блогерство йому дається не легко.

«Смартфон, Інтернет для мого покоління – це дуже тяжко дається. Я виріс в той час, коли ще були програвачі та пластинки», – каже чоловік.

Віртуальний музей – це добре, але краще все-таки побачити вживу – переконує пан Віктор. Тому запрошує до своєї світлиці у село Високе. Згодом планує усі експонати безкоштовно передати місцевій школі.
Вінниця.info, відео – з YouTube-каналу «ТСН»

Теги: музей блогерство пенсіонер 
Матеріали по темі