Суспільство

На Вінниччині після інсульту помер скульптор-рекордсмен Володимир Заєць. Фото та відео

18 листопада 2020, 12:02

18 листопада у селі Затоки Барського району на Вінниччині ховають місцевого Володимира Зайця. Відомий в Україні скульптор-рекордсмен помер в реанімації обласної лікарні. Близькі та знайомі вказують на інсульт.

«Кілька тижнів тому йому стало погано. З тиждень його лікували в районній лікарні, потім перенаповнили до лікарні імені Ющенка. Там його серце і зупинилося», - розповідає Вінниця.info друг та колега померлого Юзеф Козловський.

Володимир Заєць запам’ятається, як один з найяскравіших митців країни. Неодноразовий рекордсмен «Книги рекордів України». Створював з дерева як найменші, так і найбільші скульптури. У березні 2014 року спільно з людьми, які приїздили на Майдан Гідності до столиці, із стовбура витесували портрет Тараса Шевченка.

На початку цього року здивував суспільство вертепом, де один з героїв дуже був схожий на співака Олега Вінника.

«Цей персонаж довелося переробляти, бо між людей з’явились протиріччя. А Володимир завжди хотів своїми роботами вносити позитив. У жодному разі не негатив», - продовжує Юзеф Мечиславович.

Скульптор був неодноразовим героєм сюжетів на національних телеканалах. Журналістів та глядачів вражали його кумедні прототипи з дерева акторів, політиків та казкових персонажів.


«Не встиг доробити у селі скульптуру «змореному мужичку». У селі є перехрестя, яке у народі назвали «останнім прихисток п’яниці». На цьому місці раніше знаходилась місцева пивна. А ще, так і не закінчив ланцюгову скульптуру з копійок. Є такий вислів у народі: «Не суй свої п’ять копійок». А Володя у цьому побачив щось своєрідне. Почав збирати у людей «п’ятаки». Поєднував їх між собою, наче ланцюг. І згодом вийшла скульптура у формі спірально-образної ялинки. Він на зимові свята навіть виставив у центрі. Але хотів удосконалити. Продовжував збирати копійки, на яких люди могли залишати свої авторські пам’ятки. А потім на основі скульптури зробити фонтан. Не встиг…», - зітхає Козловський.

Спільнота скульпторів та художників України сподівається, що мешканці Затоки та місцеві очільники увіковічнять пам'ять про свого знаменитого земляка. У селі створять парк-музей його скульптур.

Від редакції співчуття із втратою рідним, близьким, друзям та колегам.

Новини в зручному форматі в нашому телеграм каналі - https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вінниччина помер скульптор рекордсмен Володимир Заєць 
Матеріали по темі