Економіка

На Вінниччині планують побудувати два малі групові будинки, дитячий будинок сімейного типу та придбати житло дітям-сиротам

9 серпня 2020, 09:16

7 серпня обласна комісія з питань розподілу в 2020 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам погодила підтримала пропозиції щодо будівництва двох малих групових будинків для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з інвалідністю, а також будівництво дитячого будинку сімейного типу та придбання нового будинку для вже діючого ДБСТ. За попередніми розрахунками, грошову компенсацію на придбання житла отримають також 54 дитини.

Про це повідомляють на сайті Вінницької облдержадміністрації.

«Вінницькій області за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету на 2020 рік передбачено 38,246 млн. грн. (на 700 тис. грн більше ніж у 2019 році). Ці кошти, відповідно до Порядку та умов, визначених Урядом, мають бути спрямовані на проектні, будівельно-ремонтні роботи чи придбання приміщень для дитячих будинків сімейного типу, малих групових будинків, на забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа», ‒ зазначила заступниця голови Вінницької ОДА Наталя Заболотна, яка провела засідання комісії.

Обласна комісія отримала пропозиції від усіх районів, міст обласного значення та 36 об’єднаних територіальних громад (в тому числі 4-х міст обласного значення).

Відтак, станом на 7 серпня на квартирному обліку в області перебувають 1127 осіб віком від 16 до 23-х років (відповідно до списків, наданих місцевими комісіями).

Особливу увагу члени комісії звернули на тих осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, яким у 2020 році виповнилось або виповниться 23 роки. Таких сьогодні в області 82.

«Під час засідання комісія звернула увагу на порушення в частині постановки дітей-сиріт на квартирний облік. Розуміючи, що такі порушення можуть призвести до несправедливого розподілу державних коштів, було доручено районним державним адміністрація виконавчим комітетам міських рад міст обласного значення, сільським, селищним, міським радам об’єднаних територіальних громад переглянути списки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, які зараховані на квартирний облік відповідно до вимог статті 33 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», ‒ додала посадовиця.

Загалом за 2019-2020 роки житло отримають майже 150 дітей-сиріт.

Нагадаємо, в липні до першого у Вінниці будинку сімейного типу взяли на виховання ще двох дітей.

Також в міській раді повідомили, що громадянам, які беруть на виховання дітей, виплачуватимуть фінансову допомогу.

Вінниця.info, фото ‒ ілюстративне

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: будівництво бюджет діти-сироти Вінницька ОДА 
Матеріали по темі