Здоров‎’‎я

На Вінниччині почали щеплювати вакциною Pfizer

20 квітня 2021, 12:51

Днями на Вінниччину привезли першу партію вакцини Pfizer-BioNTech. Першими отримали щеплення мешканці і працівники Ладижинського дитячого будинку інтернату та обласного пансіонату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку.

Як повідомили у Вінницькій ОДА, вакцинацію проводять дві мобільні бригади; Калинівського міського ЦПСМД та ЦПМСД №3, які пройшли навчання щодо вакцинаціі саме Pfizer-BioNTech.

Згідно з планом вакцинації, за кожним щепленим першою дозою Comirnaty буде зарезервована друга доза вакцини з цієї ж партії. Друга категорія, хто отримає щеплення Pfizer – працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонники.

Щеплення залишками вакцини Comirnati виробництва Pfizer не передбачається.

До відома, вакцина Comirnati від Pfizer-BioNTech – це мРНК вакцина проти COVID-19, розроблена німецькою компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Вона дозволена для екстреного використання ВООЗ, вакцину застосовують у США, Великій Британії, Канаді та ЄС. За результатами клінічних досліджень, ефективність її становить 95%

Нагадаємо, 18 квітня Вінниччина отримала першу партію – 1170 доз вакцини Pfizer-BioNTech Comirnaty, оскільки саме така кількість передбачена в одному контейнері виробником. Щотижнево (за необхідності – частіше) вакцина доставлятиметься з національного складу, де вона зберігатиметься у спеціалізованих морозильних камерах із дотриманням температурного режиму від -60°C до -80°C, на регіональні склади в спеціальних контейнерах із сухим льодом, здатним підтримувати наднизькі температури. Розвезення вакцини у регіони здійснює приватна логістична компанія «Фармасофт».

Разом з вакцинами доставлятимуть розчин для їхнього розведення, шприци та коробки для безпечної утилізації медичних відходів. У Вінниці вакцина зберігатимуть у тих самих термоконтейнерах, які будуть регулярно поповнювати сухим льодом. Звідти, попередньо розморожені до +2°C - +8°C, флакони з вакциною щодня видаватимуть мобільним бригадам. Її мають використати протягом 120 годин.

А 14 квітня до лікарень Вінниччини надійшло 5600 доз китайської вакцини CoronaVac виробництва Sinovac Biotech, які пройшли лабораторний контроль в Міністерстві охорони здоров’я України. З цієї кількості, половину доз планують залишити на складі, для другого етапу вакцинації, який потрібно завершити через 28 днів.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото з сайту Вінницької ОДА

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: вакцина Pfize 
Матеріали по темі