Суспільство

На Вінниччині поліцейські можуть сканувати QR-коди ковід-сертифікатів

15 жовтня 2021, 13:29

З 21 жовтня, в Україні, міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із «жовтим», «помаранчевим» чи «червоним» рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини.

Нагадаємо, вже з 18 жовтня на Вінниччині посилюють контроль за дотриманням карантинних обмежень та відповідальності за їх порушення. Правоохоронці з представниками інших інстанцій будуть проводити спільні моніторинги.

«На вокзалах, місцях, де відбувається посадка у транспорт буде проводитися роз’яснювальна робота. Так само на стаціонарних зупинках громадського транспорту. Як і на автошляхах міста та області буде організована відповідна робота по виявленню порушень: чи дотримуються громадяни масочного режиму та соціальної дистанції», - вже розповідав Ігор Волокітенко, заступник начальника Національної поліції у Вінницькій області.

Він також зауважив, що поліцейські зможуть перевіряти QR-коди через свої планшети.

«Поліцейські оснащенні планшетами, на них є відповідна програмне забезпечення, яке дає можливість сканувати QR-коди та перевіряти їх вірогідність. Та історію вакцинацію осіб», -зауважив він.

Нагадаємо, за інформацією Міністерства охорони здоров'я України, переїзд громадяни буде дозволений за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів ще таких документів:

  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.
  • Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.
  • Відповідні правила не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.
  • Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, заглавне фото ілюстративне.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина перевірка ковід сертифікати 
Матеріали по темі