Суспільство

На Вінниччині працює ферма щасливих корів. Історія успіху господарства під Немировом. Фото

18 вересня 2019, 13:36

Кілька днів тому на фермі поблизу Немирова народилося теля нової для України елітної французької породи - нормандін. Цінна вона тим, що молоко такої корови ще більше збагачене жирами та білком. А м'ясо на 80 відсотків «мармурове». Кілограм такого коштує у межах тисячі гривень. Теличка, ім’я якій ще підбирають, живе на фермі щасливих корів. Так називають місцеве підприємство з виготовлення молочної продукції.

Ідеально підібраний раціон, вода з артезіанських свердловин, масаж та повна свобода. Так живуть корови між селом Мухівці та райцентром Немирів. Засновник ферми називає себе провокатором. Власним прикладом вирішив довести: в Україні є перспектива у молочному скотарстві. Починав з п’яти корів, налагодив виробництво натуральної молочної продукції, реалізовувати яку вже готується за кордоном.

На фермі кожен день схожий на пройдешній. Після ранішнього доїння та короткого відпочинку працівник ферми Петро Степанович підгодовує підшефних йому корів екологічно-чистими кормами, які вирощують поруч на полях.

«Іде зранку сілос. Після сілосу іде дерть. Після зернових іде обов’язково люцерна. У них на цілий день раціонскладений. Міняється по кругу», - пояснює Вінниця.info ід час годування Петро Атаманенко.

Тварини почувають себе вільно. Їх не прив’язують. Воду подають із артезіанських свердловин.

«Якщо лагідно з ними, вони і на дойці себе ведуть спокійно. Собі зайшла, стала і ніяких проблем», - зауважує Петро Степанович.

По французькій методиці на фермі для 75 корів та 35 телят створили райські умови зі всіма зручностями.

«Щоб вони були щасливими. І від того давали якісне і добре молоко. Насичене позитивною енергетикою», - коментує Сергій Довгий, він керівник підприємства. За фахом фінансист, ще десять років тому і гадки не мав про ведення подібного господарства.

Тепер називає себе фермером-провокатором. Бо вирішив виробляти натуральні молочні продукти без жодних хімічних домішок. У чистому полі з нуля збудував ферму. Стартував з п’яти корів українських, а потім – і французьких порід.

«Захотілось довести всім, що молочне скотарство в Україні можна, потрібно розвивати. Ми були одні із перших. І на сьогоднішній день, вже багато до нас приїздило людей, які дійсно хочуть щось похоже зробити на теренах України», - пояснює він.

Кожна корова на фермі, у середньому, дає по 7000 літрів молока за 300 днів. Процес доїння відбувається автоматизовано. Обладнання запрограмоване на легкий масаж перед початком процесу. Та найголовніше – без контакту молока з повітрям та людиною.

«Оператор механічно тільки приєднує. Далі все працює комп’ютер», - фермер демонструє доїльний апарат.

Молоко по системі трубопроводів одразу надходить до чану у виробничому цеху.

«Оскільки молоко надходить порціями, воно охолоджується до температури 4-6 градусів. Зараз тут є молоко, температура його 4 цілих і 6 десятих», - показує електронний вимірювач температури Юлія Храновська, технолог виробництва.

Далі сировина надходить до інших чанів з приготування різноманітних кисломолочних продуктів.

«А це фасувальний цех. Сюди потрапляє продукція вже готова до наклеювання етикетки. Працюємо ми лише під замовлення. На склад ми не працюємо. В асортименті у нас близько 30 видів продукції.Маємо такожліцензію на розливання молока без термічної обробки», - каже технолог.

Для тих,у кого організм не сприймає молочну продукцію, готуються до виробництва безлактозної.

У планах підприємства – вихід на міжнародний ринок. Тому тут уважно вивчають та готуються до виробництва на рівні світових стандартів.

Вiнниця.info

Теги: Вінниччина ферма щасливі корови молоко 
Матеріали по темі