Суспільство

На Вінниччині провели виїзне засідання Комітету Верховної Ради – говорили про створення Університетських клінік

29 червня 2022, 21:50

Сьогодні, 29 червня, на Вінниччині відбулось виїзне засідання Комітету Верховної Ради України на якому зокрема обговорювали медичну галузь області та створення університетських лікарень для підготовки кваліфікованих працівників.

Про це повідомляє Вінницька обласна військова адміністрація.

Під час робочої поїздки по області, члени Комітету, разом з керівниками області, відвідалихірургічне та ортопедично-травматологічне відділення лікарні ім. М.І.Пирогова, реконструйований міжрегіональний опіковий центр, а також оновлене у 2021 році відділення хронічного гемодіалізу таЦентр нефрології і діалізу. Окрім того, ознайомилися з роботою перинатального центру ІІІ рівня.

Після огляду зазначених медичних закладів відбулось засідання Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхуванняза участі Начальника Вінницької ОВА Сергія Борзова, голови обласної Ради Вячеслава Соколового, Вінницького міського голови Сергія Моргунова.

«Населення мусить отримувати доступну, якісну та високотехнологічну допомогу. Втім, ми мусимо розуміти, що державне фінансування найближчі 10 років буде спрямовано на відновлення зруйнованої медичної інфраструктури. Тому ми з вами, як ніколи раніше, мусимо раціонально використовувати наявні ресурси»,- зауважив Голова Комітету ВРУ Михайло Радуцький.

Михайло Радуцький також відзначив високий рівень надання медичних послуг на Вінниччині:

«Вінницька область – перша область, де ми не почули скарг від людей про те, що потрібно додатково щось оплачувати. У вінницькій лікарні відкрито відділення гемодіалізу, але потрібно працювати над розвитком напрямку трансплантації, яка нарешті є в Україні».

Окрім того, очільник профільного комітету зазначив, що важливо звернути увагу на розвиток реабілітаційної медицини та створення університетських лікарень для підготовки кваліфікованих працівників.

У своєму виступі Сергій Борзов презентував стан галузі охорони здоров’я Вінницької області. Начальник ОВА дав характеристику мережі медичних закладів регіону трьох рівнів надання медичної допомоги та охарактеризував організацію системи екстреної медичної допомоги в області. Керівник регіону такожзупинився на результатах співпраці вінницьких фахівців з Національною академією медичних наук України та розповів про роботу Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону в умовах воєнного стану.

«Чотири місяці ми всі живемо і працюємо у надзвичайному режимі відповідальності та напруги. Від лікарів чекають чуда. І воно стається щодня. Героїчна праця медиків сьогодні -це сукупність професіоналізму, компетентності та людяності. Вінниччина максимально мобілізувала всі свої ресурси: людський потенціал, технічні можливості, фінансові інструменти. Посилення обороноздатності країни і підтримка галузі охорони здоров’я - це стало надважливим», - зазначив Сергій Борзов.

За словами очільника області, на території регіону стабільно працюють всі заклади охорони здоров’я. Вирішальне значення відіграє центр екстреної медичної допомоги, який з’єднує всі рівні медичної допомоги задля збереження життя і здоров’я пацієнтів. З 24 лютого, коли увесь регіон було переведено на військовий стан, завдяки взаємодії Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону, Української військово-медичної академії та цивільної охорони здоров’я, на Вінниччині створена потужна мережа військово-медичної допомоги.

Начальник Вінницької ОВА, користуючись нагодою, висловив вдячність Уряду України за дієву підтримку галузі охорони здоров’я

«Тільки за рахунок коштів від надання медичних послуг, Національною службою здоров’я України на заклади охорони здоров’я Вінниччини спрямовано за цей період 2,3 млрд грн. Підтримувало нас і Міністерство охорони здоров’я України – за рахунок централізованих поставок медикаментів і виробів медичного призначення Міністерство спрямувало на область надходжень на суму 27,5 млн грн з Державного бюджету», - зазначив Сергій Борзов.

Сергій Борзов також зазначив, що за час війни від МОЗ України на підтримкумедичної галузі області спрямовано майже 50 поставок гуманітарної допомоги, серед яких апарати ШВЛ, ВАК-апарати, кисневі концентратори, монітори пацієнта, медикаменти, вироби медичного призначення.

Завдяки МОЗ, парк автомобілів екстреної медичної допомоги поповнився 30 реанімобілями класу В і С.

Начальник ОВА окремо відмітив чітку та злагоджену роботуОбласногомедичного гуманітарного хабу, через який пройшло вже понад 200 тон медикаментів, виробів медичного призначення, обладнання. Усі вантажі розподілено та доставлено до військових частин ЗСУ, тероборони, закладів охорони здоров’я області та інших регіонів (Київ, Харків, Суми, Чернігів, Миколаїв, Херсон, Донецьк, Луганськ).

У підсумку, Сергій Борзов висловив щиру подяку всім організаціям і урядам країн, які підтримують наші медичні заклади у воєнний час.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: засідання Комітету Верховної Ради на Вінниччині створення університетських клінік 
Матеріали по темі