Суспільство

На Вінниччині проводять екскурсії до 432-річної синагоги, щоб відновити це приміщення. Фото

1 березня 2021, 10:51

У місті Шаргород Вінницької області проводять екскурсії до місцевої синагоги, яку збудували у 1589 році. Старовинний храм потребує масштабної реконструкції. Тому місцеві жителі намагаються врятувати приміщення. Аби привернути до нього увагу, і запрошують гостей на оглядини.

«Раніше у Шаргороді було багато іудеїв. По місту розміщувалось з десяток їх храмів. Але ця синагога, вона найбільша серед них. Цікаво те, що її звели через кілька років, як офіційно утворилося саме місто. А точніше, у 1585 році. За переказами, цю синагогу будував італійський архітектор Маранца. Він був на контракті у тодішнього очільника нашого населеного пункту», - розповідає Вінниця.info Григорій Саулко, місцевий граєзнавець.

За останні десятиліття синагога стала занепадати.

«Є бажання провести там масштабну реконструкцію. Дати нове життя приміщенню, яка може стати туристичною родзинкою нашого міста. Тому і запрошуємо всіх бажаючих на екскурсії. Коштує одна, для групи з 20 осіб, тисяча гривень. А також беремо участь у грантах, шукаємо спонсора, який допоможе відновити синагогу», - продовжує Саулко.

У Шаргороді зберіглося старовинне єврейське кладовище, з могилами двох цадиків. Туди ходять просити допомоги у різних життєвих ситуаціях.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина Шаргород синагога екскурсії 
Матеріали по темі