Події

На Вінниччині ромка «постачала» людей підприємцям, які незаконно їх утримували і змушували працювати

3 січня 2020, 16:41

На початку грудня у Бершадському районі правоохоронці викрили подружжя, яке незаконно утримувало людей і змушувало їх безоплатно працювати на своєму підприємстві. 3 січня прокуратура Вінниччини повідомила, що громадян на пилораму «постачала» жителька ромської національності. Їй оголошено про підозру.

«Установлено, що жителька Вінницької області ромської національності за попередньою змовою з подружжям із Вінниччини, наприкінці лютого 2019 року, діючи з метою трудової експлуатації, використовуючи уразливий стан 36-річного чоловіка та 39-річної жінки, зумовлений скрутним матеріальним становищем, відсутністю місця роботи, джерела доходів, та обман (повідомляючи їм неправдиву інформаціющодо їх працевлаштування на підприємстві, яке займається порізкою деревини (пилорама) та високої оплати праці), завербували їх.

У той же день, жінка ромської національності на власній автівці привезла потерпілих на пилораму, розташовану на огородженій території одного з сіл Вінницької області та передала їх вищевказаному подружжю, власникам даного підприємства. Вони поселили їх у приміщення, яке не пристосоване до проживання та, застосовуючи насильство, примушували працювати, виконуючи роботи різного ступеня важкості, не здійснюючи оплату праці», - інформує прес-служба прокуратури у Вінницькій області.

Указані неправомірні дії припинені правоохоронними органами області.

У ході досудового розслідування жінці ромської національності 2 січня оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 149 КК України, та скеровано до суду клопотання про обрання їй запобіжного заходи у вигляді тримання під вартою.

Вживаються заходи для встановлення місця знаходження подружжя, якепокинуло своє місце проживання та зникло у невідомому напрямку.

Довідково: ч. 2 ст. 149 КК України - Торгівля людьми,- караються позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Раніше ми писали, що на Вінниччині подружжя незаконно утримувало людей і змушувало їх працювати на підприємстві.

Вiнниця.info, фото - прокуратури

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: прокуратура злочин 
Матеріали по темі