Суспільство

На Вінниччині селяни намагаються врятувати 200-літній маєток графа Шереметьєва. Відео

11 грудня 2019, 09:53

Врятувати маєток графа Шереметьєва. На Вінниччині селяни самотужки взялися відновлювати історичну будівлю, якій понад 200 років. У графському палаці штукатурка попадала, дах прогнив, а помпезні сходи просто розсипалися. Люди стараються доглядати за будівлею, очищають територію біля неї, латають дах власними силами. Про панську велич тепер нагадують тільки колони, залишки графського герба та ліпнина, - йдеться в сюжеті ТСН.

До Тиманівки Тульчинського району часто приїздять туристи, адже навколопалацу ще є 27 гектарів парку. У сільській раді кажуть, що неодноразово просили у держави грошей на реставрацію, але відповідь одна – це пам’ятка місцевого значення, тому утримувати її має громада.

«Він не має загальнодержавного значення, щоб держава могла вкладати в нього якісь кошти. Із сільського бюджету утримуються три охоронці, щоб звідти нічого не розтягнули. А ще грошей із бюджету сільради вистачає на одного садівника, який доглядає за парком», - зазначає сільський голова Тиманівки Руслан Бомбела.

Скільки потрібно на реставрацію, навіть не уявляють. Кажуть, це мільйони. Селяни сподіваються, що коли про палац дізнаються більше людей, з’явиться шанс його врятувати. Щоб зібрати кошти, планують влаштувати на території садиби благодійні мистецькі фестивалі.


Вiнниця.info

Теги: архітектура палац Тиманівка  
Матеріали по темі