Суспільство

На Вінниччині склали два перших протоколи на продавців першоцвіту

5 березня 2021, 15:33

5 березня на Вінниччині склали два перших протоколи на порушників, які торгували першоцвітами. Обидва випадки трапилися на території Вороновицької ОТГ.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Вінницькій області.

Нагадаємо, від 1 по 22 березня у Вінниці штрафуватимуть за торгівлю першоцвітами.

«На підставі плану спільних заходів щодо проведення операції «Первоцвіт-2021», затвердженого Вінницькою обласною державною адміністрацією, Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області розпочато проведення заходів, пов’язаних із збереженням ранньоквітучих рослин, а особливо тих, які занесені до Червоної книги України. Так, спеціалістами відділу державного екологічного нагляду (контролю) природно-заповідного фонду, лісів та рослинного світу Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, на території Вороновицької об'єднаної територіальної громади було виявлено двох громадян, які здійснювали збут об’єктів рослинного світу занесених до Червоної книги України (підсніжник білосніжний)», - йдеться у повідомлені обласних екологів.


На порушників було складено протоколи за ч. 2 статті 88-1 КУпАП, матеріали яких направлено на розгляд до судових органів.

Зауважимо, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначено: «За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн з конфіскацією.

За один екземпляр незаконної зірваної червонокнижної квітки передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад, черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн, шафрани (крокуси) та підсніжники – від 49 до 62 грн (залежно від виду), сон-трава – від 37 до 62 грн (залежно від виду).


Якщо ви стали свідком продажу червонокнижних рослин, прохання повідомите про це поліцію за тел. 102, відділ оперативного реагування «Цілодобова варта» за номером 15-60 або ж Ситуаційний центр: 067-4-102-101.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Державна екологічна інспекція у Вінницькій області.

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вінниччина порушники першоцвіт 
Матеріали по темі