Економіка

На Вінниччині відкрили потужний завод з переробки кукурудзи. Інвестиції іспанської та американської компаній - 14 млн доларів. Фото

4 грудня 2020, 20:40

У селищі Демківське Тростянецької об’єднаної територіальної громади відкрили високотехнологічний завод з переробки кукурудзи на зерно та борошно потужністю 100 тисяч тонн продукції на рік. Інвесторами є дві групи компаній «Дакса» (Іспанія) та «Бунге» (США). Загальна сума капіталовкладень склала 14 млн доларів. Це не тільки нові робочі місця, а й податкові надходження і розвиток аграрного сектору, адже компанія співпрацює з фермерами на етапі закупівлі сировини. Завод компанії «Дакса Груп» в Демківці перший в Україні та десятий в Європі.

На відкриття підприємства 4 грудня завітав голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов.

«Дуже гордий, що на території Вінницької області, яка є інвестиційно-привабливим регіоном, відкриваються підприємства із 100% іноземним капіталом. Вінниччина була, є, і вірю, що буде потужною аграрною областю з найкращими показниками в державі. Обласна державна адміністрація завжди була партнером. І я сподіваюсь, що це не останній проект компанії «Дакса Бунге Україна» у Вінницькій області», – сказав очільник обласної державної адміністрації.

Завод розрахований на 50 робочих місць. На сьогодні працює 20 людей і найближчим часом на підприємстві планують поповнити штат.

«Буде 30-31 людина. А далі – залежить від того, як піде бізнес. Якщо ми зможемо виробляти більше продукції, то буде розширення, набиратимемо більше людей. Принцип компанії «Дакса Груп» – це максимальна автоматизація процесів і мінімальне використання ручної праці. В нас фокус на повністю автоматичні лінії та мінімізацію персоналу», – розповідає директор ТОВ «Дакса Бунге Україна» Андрій Запісоцький.

Серед перших клієнтів заводу «Дакса Бунге Україна» – компанія з Молдови, яка вже надіслала кошти за крупну партію товару.

«Другий контракт на 5 тисяч тонн у нас з великою міжнародною компанією, яка має три підприємства в Україні, а по світу – понад 100 заводів», – зазначає директор компанії Андрій Запісоцький.

Підприємство співпрацює з місцевими аграріями на етапі закупівлі сировини.

«У нас є рекомендовані сорти кукурудзи, які мають високу врожайність та високі характеристики, які допоможуть нам отримати високий вихід готових продуктів і зменшити наші втрати на виробництві. В першу чергу сировина надходить у лабораторії. Беремо проби. І після того, як ми засвідчили, що проби відповідають нашим стандартам, ми дозволяємо машинам заїжджати на територію підприємства. Тут продукт вивантажуємо і в сезон маємо можливість висушити кукурудзу», – розповідає Андрій Запісоцький.

За словами директора ТОВ «Дакса Бунге Україна», на підприємстві встановлена перша в Україні сушарка, яка висушує кукурудзу за температури в 90 градусів.

«Це називається «бережливе сушіння», тому що зазвичай кукурудза сушиться при 130-140 градусах. Через це більшість корисних компонентів кукурудзи не зберігається. Після цього можемо або зберігати цю кукурудзу на складах своїх, або подавати у виробництво», – каже очільник підприємства.

Андрій Запісоцький зазначає, що основне зерно йде на виробництво круп та борошна.

«Наступним етапом є перемелювання на різні «фракції». В залежності від складу, ця кукурудза може бути використана в різних галузях промисловості. Починаючи від пивної промисловості до харчової - виробництва снеків, випічки та кондитерських виробів. Також крупа може використовуватись для приготування різних страв», – каже директор.

На фасовочній лінії продукцію розфасовують оброблену кукурудзу в мішки по 25 та 50 кілограм.

Довідка.

Акціонерами компанії «ДаксаБунге Україна» є:

група компаній Дакса (Dacsa Maicerias Espanolas, S.A.) – провідний європейський переробник кукурудзи та рису, який переробляє близько 800 тис. тон продукції на 6 заводах; центральний офіс – Валенсія, (Іспанія);

група компаній Бунге (Bunge, ltd.) – один із провідних переробників та експортерів сільськогосподарської продукції в світі. В Україні – один із найбільших експортерів соняшникової олії та зернових

80% готової продукції планують реалізовувати на експорт.

Потужність: 300 тон кукурудзи на день (100 тис тон на рік). Потужність зберігання – 8,400 тон кукурудзи, 900 тон – побічних продуктів, 1,000 тон – основних продуктів.

Інвестиції: 14 млн дол. Основне обладнання постачається італійським виробником GBS (Golfetto Berga Sangati). Тендер на монтаж обладнання виграла компанія «UBC Engineering», що входить до холдингу «UBC Group».

Нагадаємо, реалізацію інвестиційного проекту розпочали в квітні 2019 року.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото редакції та зі сторінки Сергія Борзова

Теги: Дакса Бунге завод переробка кукурудзи інвестиції на Вінниччині 
Матеріали по темі