Суспільство

На Вінниччині відновлюють роботу сільської ГЕС, яка не працювала понад півстоліття. Фото

15 вересня 2021, 16:45

У селі Городківка, що на Вінниччині, відновлюють роботу старої ГЕС, яку збудували ще у 1956 році. Пропрацювала водяна електростанція всього 12 років. Після цього пусткою простояла без діла. За понад півстоліття там зібралося чимало сміття. Нині вже розчистили територію, та готуються до запуску.

«Окрім того, що у нас відновиться виробництво, працювати на ньому будуть наші місцеві жителі. Буде створено не менше 2-3 робочих місць», -зауважив Вінниця.info заступник голови сільської ради Городківки Олександр Третьяков.

Він також зауважив, що потужності місцевої ГЕС невеликі.

«Приблизно 50 кіловатів. Енергії, по суті, вистачить на 3-4 будинки. Але, це не просто відновлення роботи гідроелектростанції, відроджується історична пам'ять нашого села. Нині актуально використовувати альтернативні види живлення. Ті, хто взявся за відновлення, розчистили територію, яка десятками років назбирала стільки сміття, що довелося викликати спецтехніку», - зауважив Олександр Миколайович.

Нагадаємо, неподалік Городківки тривають археологічні розкопки поселень трипільської цивілізації. Там вже знайшли тисячі унікальних артефактів.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info,фото з соціальних мереж Віктора Цимбалюка.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина ГЕС відновлення роботи 
Матеріали по темі