Суспільство

На Вінниччині вперше за багато років не розквітла Долина ірисів. Місцеві бачать в цьому «поганий знак»

15 червня 2020, 11:55

На межі Барського і Мурованокуриловецького районів, біля сіл Долиняни та Снитків, на території біосферного заповідника, площею понад 13 гектарів є Долина ірисів, які ростуть лише в цій місцевості. Але в 2020 році були лише поодинокі квіти. Жителі Сниткова вбачають у цьому погану прикмету.

«Сьогодні Долина ірисів не цвіте. Ледь-ледь, де-не-де є квіти. Я знаю, що це поганий знак для нас. Люди старшого віку казали, що коли вона не цвіте, то біда. В селі стоїть чорний обеліск, ми його разом ставили в пам'ять про розстріляних наших односельців. Їх розстріляли німці тільки за те, що вони були євреями. Бабця, яка трохи не дожила до 100 років мені розказувала, що «тоді Вітько, то був 1931 рік розбив хреста, ми тут від голоду пухли. Німець мав постріляти євреїв і воно не цвіло». Ви знаєте, трохи мурашки по шкірі…

2014 рік – нормальні погодні умови, а в нас де-не де квіточка розцвіла», - розповідає Вiнниця.info сільський голова Сниткова Віктор Ольшевський.

Проте, за словами сільського голови, варто звертати увагу не лише на «прикмети», а й на те що відбуваються зміни клімату. Наприклад в квітні у Сниткові три дні поспіль була температура повітря мінус 10 – 11 градусів, що є нехарактерним для цього періоду.

«Тоді, коли все було нормально – то було «золоте море». Але треба розуміти, що окрім так сказати «міфічних напрямків» є ще прості природні явища - глобальне потепління змінює клімат повністю», зазначає Віктор Ольшевський.

Нагадаємо, в травні минулого року Вiнниця.info публікувала репортаж з Долини ірисів та розповідала історію її появи, яка пов’язана з легендою про кохання кріпака і вільної містянки.

Фото Долини ірисів у 2019 році:

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Долина ірисів Вінниччина 
Матеріали по темі