Суспільство

На Вінниччині винахідник сконструював свій шостий електротрайк, який розганяється до 50 кілометрів за годину

1 серпня 2022, 12:27

На Вінниччині винахідник трьохколісного електротрайку удосконалив свій винахід. Відтепер, його ноу- хау має більш ефективну енерговіддачу. Дальність поїздок зрозсла вдівічі, а саме до 70 – 80 кілометрів за годину. Михайло Девдера розповів кореспонденту Вінниця.info про свій незвичний велосипед.

«Загалом в мене є 6 трайків: три дитячих і три дорослих. Новий останній трайк пройшов ще дві модифікації. Тепер у нього покращена геометрія передньої підвіски, для задньої підвіски використаний амортизатор від мопеда. Це позитивно вплинуло на комфорт та стабільність трайка на нерівностях.

Також збільшені ротори дискових гальм, встановлено галмівні машинки з більш широкою площею контактів гальмівної поверхні. В незначній мірі опустив положення педалей та сидіння, замінив невеликий багажник на більш місткий та міцний. Замінив задній «стоп-сигнал», додав денні ходові вогні «ангельські очі». Замінив акумулятор: замість чотирьох важких і неефективних свинцевих акумуляторів, встановив 16 елементів LiFePO4, які мають ємність 20 Ah при тих же 48 V. Маса нової батареї зменшилася вдвічі, а ємність та ефективна енерговіддача зросла», - описує технічні характеристики винахідник Михайло Девдера.

За його словами, завдяки поведеним маніпуляціям із вдосконалення, вдалося досягати більшої швидкості руху та дальності поїздок. Покращився комфорт та безпека, а ще він не вибагливий у догляді.

«Догляд за електротрайком нічим не відрізняється від догляду за електровелосипедом: ті ж регулювання гальм, змащування ланцюга, зарядка акумулятора. Мій ровер вже наїздив близько 300 кілометрів. Незначні недоліки конструкції, що я виявив в ході перших виїздів я усунув: доповнив електросистеми поворотниками, ближнім і дальнім світлом фар, звуковим сигналом, встановив козирок. В планах робота над повноцінною кабіною зі скловолокна.

Пан Михайло також планує використати свої електротрайки в благодійному проекті. А саме організує велопрокат, щоб зібрати кошти для потреб ЗСУ.

«Я є волонтером громадської організації «Відродження ЮА» і ми плануємо організувати прокат моїх лежачих велосипедів для збору коштів на підтримку ЗСУ. Таких трайків не має ні в кого в світі. Їздити на них потрібно в лежачому положенні, а це менше зусиль - менша втома. Тому ми от запланували на 12 серпня провести таку одноденну акцію, що проходитиме паралельно із якимось благодійним ярмарком чи концертом. Запрошуємо усіх бажаючих», - говорить Михайло Девдера.

Нагадаємо, 5 серпня 2021 року Вінниця.info повідомляли: на Вінниччині 38-річний Михайло Девдера з села Качківка Ямпільської ОТГ на Вінниччині - вдень вчитель інформатики у місцевій школі. Коли ж повертається додому, створює велосипедні дива. В знаки далось навчання на «трудовика» у педагогічному виші, а також гени. З-під руки пана Михайла виїхали у світ чимало роверів унікальних: конструкції, оснащення та призначення. Був серед них навіть велосипед для поїздок з хлопчиком, що має ДЦП.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Михайла Девдери

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: електротрайк велосипеди винахід 
Матеріали по темі