Здоров‎’‎я

На Вінниччині виявили випадок захворювання на лептоспіроз. Що робити, аби уникнути зараження?

17 червня 2022, 13:30

На Вінниччині зареєстровано 1 випадок захворювання на лептоспіроз. Це гостре інфкційне захворювання, яке супроводжується гарячкою, інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем. Найбільшу загрозу зараження лептоспірами несуть гризуни, які живуть біля водойм із стоячею водою.

Про це повідомили у Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Загалом, за останні десять років на території Вінницької області було зареєстровано 176 випадків захворювання, з них 28 з летальним наслідком. Найбільший підйом припадав на 2016 рік перевищуючи відповідний щорічний рівень по Україні майже у 2 рази.

«Найбільшу загрозу зараження лептоспірами несуть гризуни, насамперед ті, що живуть біля водойм із стоячею водою – озер, боліт, річок з тихою течією. З сечею хворих і перехворівши тварин лептоспіри потрапляють у водоймища, де зберігають свою життєдіяльність довгий час. Щурі та мишовидні гризуни можуть заражати і харчові продукти», - йдеться у повідомленні.

Людина інфікується при купанні у заражених водоймищах, або при вживанні сирої води з невідомих джерел, забруднених харчових продуктів, при догляді за хворими тваринами.

Лептоспіри можуть проникати в організм не тільки через шлунково-кишковий тракт, але й через пошкоджену шкіру та слизові оболонки.

До групи ризику щодо захворювання на лептоспіроз належать:

  • тваринники,
  • меліоратори,
  • працівники м’ясокомбінатів,
  • робітники очисних споруд та каналізації,
  • мисливці,
  • рибалки,
  • шахтарі.

Більшість випадків зараження припадає на літньо-осінній період. Інкубаційний період триває від 1-20 діб, частіше – 7-14.

Хвороба починається гостро, з’являється озноб, підвищується температура тіла (39 – 40°C), блювання, діарея, жовтяниця, почервоніння очей, висип. Хворі скаржаться на сильний головний біль, безсоння, відсутність апетиту, спрагу. Характерною ознакою є сильні болі в м'язах, особливо в литкових.

Яких профілактичних заходів необхідно дотримуватись, щоб попередити ризик розвитку захворювання на лептоспіроз:

• дотримуватись правил особистої гігієни, мити руки перед вживанням їжі;

• купатися необхідно в спеціально відведених місцях. Зараження лептоспірозом найчастіше відбувається у закритих стоячих водоймищах, особливо мілководних. Слід пам’ятати, що потенційний ризик зростає під час купання при наявності на тілі подряпин, ран та ковтанні води;

• бажано відмовитись від прогулянок босоніж у заболочених місцях;

• при виконанні польових робіт, риболовлі, полюванні, догляді за хворою худобою необхідно обов’язково дотримуватись правил особистої гігієни – вдягати гумові чоботи, рукавички тощо;

• знищувати щурів і мишей, не допускати забруднення гризунами харчових продуктів та питної води.

Якщо у вас є симптоми захворювання і ви нещодавно контактували із потенційно зараженою водою – зверніться до лікаря. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше, адже захворювання швидко прогресує.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: лептоспіроз 
Матеріали по темі