Культура

На Вінниччині визначили переможців літературної премії імені Степана Руданського

10 грудня 2019, 13:31

10 грудня в облдержадміністрації відбулось засідання журі з визначення переможців на здобуття Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського. Головував на засіданні заступник голови облдержадміністрації, голова журі Ігор Івасюк. За словами Ігоря Івасюка, від початку заснування і до сьогодення Премію вручено 43 переможцям. Традиційно урочисте вручення премії відбувається під час проведення Всеукраїнського свята сатири і гумору імені Степана Руданського в с.Хомутинцях Калинівського району – на батьківщині видатного письменника.

Про це повідомляє прес-служба Вінницької ОДА.

Як правило, кандидатів на здобуття Премії можуть висувати творчі спілки, організації, установи, навчальні заклади та громадські об’єднання. Цьогоріч номінантів було 11.

Згідно положення про конкурс, з 2019 року і надалі журі буде визначати трьох лауреатів. Сьогодні шляхом таємного голосування члени журі вирішили:

Присудити 1 місце лауреату Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського - Пасічнику Михайлу Павловичу, члену НСПУ за двотомне видання «Двовійна». Двотомник носить ще й назву «Виклик ординцям – політична сатира». Автор помістив до книги понад півтори тисячі віршів із щоденника спротиву, в яких висміює сучасне російське «великодержавіє головного мозку» кремлівських вождів.

Присудити 2 місце лауреату Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського – Березі Юрію Павловичу члену НСПУ за книгу сатири і гумору «Що кому». Тут – сатиричні балади, байки, мініатюри,епіграми, афоризми та прозові замальовки. Це твори про те, що болить людям і гальмує рух вперед.

3 місце присудити лауреату Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського Катічевій Марії Іванівні - поетесі, бібліографу-краєзнавцю Калинівської центральної районної бібліотеки за збірку віршів «Тобі присвячую, земляче». Авторка протягом багатьох років пише сценарії для Всеукраїнського свята сатири і гумору імені Степана Руданського. До збірки увійшли 22 вірші-присвяти класику української літератури – Степану Руданському.

Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 21 січня 2019 року №43 «Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 13 лютого 2006 року №44» лауреату за 1 місце вручається грошова винагорода в сумі 30 000 грн. Лауреатам, які посіли друге та третє місце вручаються грошові винагороди по 15 000 грн кожному.

Премія імені Степана Руданського була заснована у 1994 році, а статус Всеукраїнської отримала у 2006 році. Премія слугує продовженню національних традицій сатири і гумору, заохоченню літераторів до написання високохудожніх творів цих жанрів, наукових та критичних праць про життєвий і творчий шлях Степана Руданського, а також спонукає творчі колективи та виконавців до популяризації духовної спадщини славного сина українського народу, класика вітчизняної літератури ХІХ століття Степана Руданського та творів сучасних письменників.

Вінниця.info, фото з сайту ОДА

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: премія література нагородження 
Матеріали по темі