Культура

На Вінниччині визначили переможців Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського

9 вересня 2020, 16:06

9 вересня відбулося засідання журі з визначення переможців Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені М.Коцюбинського. За рішенням суддів, в номінації «Художня література» переміг письменник Василь Шкляр із романом «Характерники», в номінації «Науково-популярна література» – вінничанка Людмила Любацька з книгою «Каменюк: Post scriptum», в номінації «Дитяча література» – Володимир Арєнєв та його фентезі-повість «Дитя песиголовців». Переможці отримають винагороду в розмірі 25 тисяч гривень.

Про це повідомляють на сайті Вінницької облдержадміністрації.

Як йдеться в повідомленні, літературно-мистецька премія імені М.Коцюбинського існує з 1981 року та є найстарішою та найпрестижнішою премією Вінниччини з літератури. З 1992 року вона перейшла під патронат Вінницької облдержадміністрації та обласної ради, і відтоді набула всеукраїнського статусу. Її вручають українським літераторам за високохудожні доробки, що звеличують гуманістичні ідеали. За всі часи лауреатами премії став 41 письменник чи письменниця.

«Цьогоріч подано рекордну кількість заявок до участі в конкурсі. Особливим є і те, що збільшено розмір премій. Переможці у номінаціях отримують винагороду у розмірі 25 тисяч гривень», – зазначила начальник управління культури і мистецтв ОДА Ольга Дернова, відкриваючи засідання журі.

До складу суддів передусім увійшли представники вінницької інтелігенції і подільського письменства, деякі з них є лауреатами премії попередніх років. Саме вони і визначали переможців у кожній з трьох номінаціях, а саме: «Художня література», «Науково-популярна література» та «Дитяча література». Номінація «Дитяча література» відносно нова, адже її започаткували лише торік. До участі ж цього року увійшло 50 найкращих книг.

Говорячи про подані на премію твори, член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України, голова громадської організації «Русалка Дністрова» Михайло Каменюк зауважив, що окрім рекордної кількості поданих творів значно покращуються їх якість у художньому та стилістичному значенні.

«У нас рекорд – пів сотні чудових книг із яких потрібно виділити трьох переможців», – зазначає Михайло Каменюк.

Під час засідання відбулось жваве обговорення поданих творів, кожен член журі висловив власну думку.

За результатами першого етапу таємного голосування в номінації «Художня література» визначено два претенденти, які набрали найбільше голосів. Ними стали вінничанин Влад Сорд із оповіданням «Безодня» та Василь Шкляр із романом «Характерники».

У номінації науково-популярна література голоси поділили порівну Василь Горбатюк (м.Хмельницький) з біографією «У слові назавжди. Поділля в письменницьких долях» і Валерій Хмелівський (Житомир) із автобіографічним романом «Планида», попереду них – вінничанка Людмила Любацька із книгою «Каменюк: Post scriptum».

У третій номінації «Дитяча література» голоси також розділили троє претендентів. Володимир Арєнєв (Київ) і його повість-фентезі «Дитя песиголовців» та Сашко Дерманський (Київ) з віршами «Чудернацькі вірші» розділили голоси журі порівну. Еліна Заржицька із Дніпра лідирувала зі своїми оповідками «Легенди про козаків», «Пригоди динозавриків».

За результатами підсумкового туру голосування, в номінації «Художня література» перемогу здобув Василь Шкляр (7 голосів), в номінації «Науково-популярна література» перемогла Людмила Любацька (8 голосів) та у номінації «Дитяча література» переміг – Володимир Арєнєв (6 голосів).

«Цього року дуже важко визначитися з переможцями у преміях, адже до нашого розгляду подали дуже якісні та серйозні роботи. Тому особисто мені, як члену журі, дуже прикро, що багато талановитих митців залишаться без винагороди», – зазначив заслужений журналіст України, Член Національної спілки журналістів України, Національної спілки письменників України, прозаїк, публіцист-документаліст Вадим Вітковський.

Тому члени журі винесли пропозицію щодо запровадження 4 номінації у Всеукраїнській літературній премії імені Михайла Коцюбинського та внесли дану пропозицію до протоколу засідання. Наразі прийнято рішення змінити кількість номінацій, додавши ще одну – поезія.


Нагадаємо, 1-го липня вінницьку письменницю Наталію Доляк відзначили на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова» в номінації «Романи».

Вінницький «VinBookFest», який планували провести 11-13 вересня, вирішили перенести через загрозу поширення коронавірусу. Орієнтовні дати проведення фестивалю – перша половина жовтня.

Вінниця.info, фото – з сайту Вінницької ОДА

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: літературна премія імені Михайла Коцюбинського переможці 
Матеріали по темі