Суспільство

На Вінниччині запрацювала амбулаторія, яка обслуговуватиме дев’ять сіл

18 грудня 2020, 09:57

В селі Новофастів Погребищенського району запрацювала амбулаторія загальної практики сімейної медицини, яка входить до складу Погребищенського центру первинної медико-санітарної допомоги. Медзаклад обслуговуватиме 2 574 жителів дев’ятьох навколишніх сіл. Загальна вартість проекту будівництва склала близько 9,5 мільйонів гривень, з них – 8,4 млн – кошти державної субвенції, решта – з місцевого бюджету.

Про це йдеться на сайті Вінницької облдержадміністрації.

Як зазначають в ОДА, село розташоване за 25 км від Погребища. 18 грудня голова адміністрації Сергій Борзов відвідав новостворену амбулаторію, де ознайомився з умовами для прийому пацієнтів та роботи медпрацівників.

Як зауважив очільник області, лікувальний заклад забезпечений медичним обладнанням згідно з табелем оснащення, комп’ютерною технікою, необхідними меблями, холодним та гарячим водопостачанням і централізованим опаленням.

Амбулаторія розрахована на монопрактику, тут передбачена одна посада лікаря – сімейний лікар вищої категорії – Любарська Катерина Михайлівна, дві посади медичної сестри, одна посада молодшої медичної сестри та посада водія. Окрім того, проект будівництва передбачав житло для сімейного лікаря.

Як зазначають в облдержадміністрації, заклад обладнаний пандусами та інклюзивною вбиральнею з поручнями.

Очільнику області за збудовану амбулаторію висловили подяку як місцеві жителі, так і лікарка – Катерина Михайлівна Любарська. У неї 37 років стажу. Люди її тут чудово знають, поважають і довіряють своє лікування. Тепер лікарка зможе піклуватись про пацієнтів у комфортних умовах – у сучасній амбулаторії.


«Основним завданням новозбудованої амбулаторії є своєчасне надання невідкладної допомоги жителям об’єднаної громади, покращення якості медичних послуг та умов праці медичного персоналу», – зазначив Сергій Борзов.

На сьогодні в амбулаторії підписано 1 500 декларацій із сімейним лікарем. Тут є можливість взяти аналіз крові, провести експрес-тестування на тропоніни, ВІЛ, вірусний гепатит, на виявлення антитіл до вірусів грипу та COVID-19. А за допомогою телемедичного обладнання є можливість запису та передачі на вторинний чи третинний рівень електрокардіограм з онлайн-консультацією вузького спеціаліста.

Будувати медзаклад розпочали у травні 2019 року. Загальна кошторисна вартість проекту склала майже 9,5 млн грн. Всього з початку будівництва виконано робіт на суму 9387,155 тис. грн, у тому числі: 8429,4 тис. грн – кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров'я у сільській місцевості; 957,755 тис. грн (10% від вартості будівництва) – за рахунок коштів місцевого бюджету. Для забезпечення своєчасної, якісної, в тому числі невідкладної, первинної медичної допомоги та обслуговування пацієнтів за місцем їх проживання амбулаторія оснащена санітарним автомобілем за рахунок коштів держбюджету і співфінансування з місцевого.

Нагадаємо, у вересні повідомляли, що протягом жовтня в п’яти селах Вінниччини відкриють новозбудовані амбулаторії з житлом для лікарів.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото – з сайту ОДА

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: медицина амбулаторії відкриття Сергій Борзов 
Матеріали по темі