Суспільство

На Вінниччині зацвіла 45-річна магнолія, яку в Україну привезли з Японії. Фото

7 травня 2021, 11:28

На подвір’ї лісництва у Крижополі, вкотре зацвіла магнолія –одна з найстарших на Вінниччині. 43-роки тому молоде дерево привезли з Японії. Ця країна передала до Національного ботанічного саду у Києві 150 саджанців. Один з яких пощастило привезти до нашого регіону Миколі Бобошко.

«Дворічний саджанець привіз у 1978 році із тодішнього Центрального республіканського ботанічного саду АН УРСР. Це було справжнє везіння, що там працював мій друг, який подарував одне дерево», - пригадує Микола Олександрович, він мисливствознавць лісгоспу та династійний лісівник, син уже покійного директора Крижопільського лісгоспу Олександра Антоновича.

Про це повідомляє Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.

«Спочатку наша магнолія росла на території старого приміщення контори лісгоспу, що у центрі містечка. Пізніше, коли побудували сучасне приміщення, дерево «переселили» на нове місце. Для пересадки викопували біляву красуню уже екскаватором», - зауважує Микола Олександрович.

З насіння найстаршої магнолії на Вінниччині, ростуть сіянці на базовому лісовому розсаднику.

«Це сьогодні цвітінням магнолії уже мало кого здивуєш – на вулицях, в парках, у приватних садибах їх понасаджували чимало. А у радянські часи, та й ще років 10 тому, це дерево було справжньою дивиною для нашої місцевості», - зауважуютьу пресслужбі Вінницького ОУЛМГ.

Нагадаємо, у Вінниці перші магнолії розцвіли всередині квітня. А на півдні області на тиждень раніше.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото пресслужби Вінницького ОУЛМГ.

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вінниччина магнолії найстарше дерево 
Матеріали по темі