Суспільство

На Вінниччині жінка врятувала песика, який тиждень сидів у ямі на території водоканалу, їй пригрозили поліцією

5 березня 2021, 12:27

Хвостатий втрапив до відкритої каналізаційної ями на території Турбівського водоканалу. Його жалібний гавкіт почула місцева мешканка Катерина Кердун, яка проживає поруч з комунальним підприємством. Жінка стверджує, що чула гавкіт цього собаки більше тижня, але була переконана, що це охоронники «Водоканалу» обзавелись хвостатим помічником, а той все ніяк не адаптується до умов «праці».

«Він завивав й гавкав практично безперестанку. Я думала, що собачку взяли для охорони об’єкту. Але сьогодні пес вже так гавкав, що аж охрип, замість гавкоту – одні хрипи. Я думаю, піду подивлюсь, на що то він так «в’їдає». Кинула свої справи, підходжу до приміщення, але чую, що він гавкає не там, де охоронники сидять, а десь в бур’янах на загородженій території. Пішла на звуки, дивлюсь, а він у ямі. Каналізаційного люку немає, яма нічим не прикрита й глибока така, десь зо три метра. Там таких ям, до речі, багато», - розповідає Катерина Кердун.

Мешканка Турбова не змогла дістати собаку з глибокої ями, тому пішла додому за допомогою сина. Озброївшись мотузкою та смаколиками для песика, Катерина з сином пішли рятувати вуханя.

Процес порятунку фільмував на телефон син Катерини.

«Підгодувала трішки, а потім, побачивши, що пес тягнеться до нас, взялась його виловлювати. Однак підсачником ніяк не вдавалось, тому зробила широку петлю на мотузці і вже нею підловила песика. Витягнула його дуже знесиленим, видно, що він там не одну добу провів. Худющий: шкіра і кістки», - каже турбівчанка.

Та порятунку собаки не дуже втішився охоронник режимного об’єкту. На відео чути, як чоловік погрожує жінці поліцією.

«Через те, що я зайшла на територію об’єкту критичної інфраструктури, він мені погрожує поліцією. Вони вже на мене якось писали заяву, бо мої кури ходили порпатись на територію Водоканалу. Приїжджала поліція, але що вони мені скажуть? Подивились, що мої кури в загородженому приміщенні, та й поїхали. Але хіба б я пішла на ту територію, якби не чула жалісні крики собаки? Дивує інше, охоронники знаходяться значно ближче ніж я. Чому вони не врятували пса? Щоб знайти власника собаки, я розмістила відео порятунку у місцевій фейсбук-групі. То на мене накинулась донька охоронника, мовляв то я сама кинула туди пса, а потім пішла знімати те все на камеру. Але я написала у фейсбук не для подяк чи слави, я просто хочу знайти песику дім. Та я рада, що цю ситуацію опублікувала, може, нарешті, місцева влада зверне увагу на своїх безвідповідальних працівників», - обурюється Катерина.


В коментарях до допису, родичка охоронника турбівського водоканалу звинувачує Катерину Кердун у тому, що це її сім’я вкинула до ями собаку, адже що він там, знала лише Катерина.

«Та навіть на відео видно, що мій собачка був поруч, а врятований – не мій. Я його вперше бачу, бо якби він був сусідський, то я б його впізнала».

Зараз врятований песик знаходиться на утриманні в сім’ї Кердун. Його відгодують, а потім планують знайти йому нових, чи старих власників.

«Даю їсти по-трошки, щоб не захворів, бо ж невідомо скільки він сидів без їжі. Ви б бачили як він жадібно пив воду з калюжі, як тільки ми його витягнули. А кашу мало з мискою не проковтнув. Бідолашний настраждався», - говорить Катерина Кердун.


Чи викликатимуть знову «копів» на Катерину Кердун, журналістка Вінниця.info запитала у селищного голови Ігоря Соця.

«Хай би жінка знімала все спочатку, як було. Я все розпитав охоронця. Там закрита зона, собака туди забігла. Охоронник хотів його витягнути, а вона ще напала на нього. Ніхто не викликатиме до неї поліції. Але дивіться, якщо людина хоче зробити якусь корисну справу, то вона б витягнула цього собаку й підійшла б сказала охороннику, ось так і так, я врятувала собачку. А вона на нього накинулась, що ви тут ні за чим не дивитесь, нічого не робите. Якби було по-нормальному, хіба на неї хтось кричав би чи погрожував? А якби ще сама туди впала б, то хто був би винен? Охоронник? Я не бачив тих відео, але ситуація наступна: знімають лише те, що треба, а не як є», - прокоментував ситуацію голова Турбівської громади Ігор Соць.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: порятунок собаки Турбів 
Матеріали по темі