Економіка

На Вінниччину переїхало вже 30 підприємств із зони бойових дій

19 травня 2022, 14:59

30 підприємств з усієї України, зокрема, з місць, де ведуться бойові дії переміщено до Вінницької області. Це підприємства, що займаються металообробкою, ремонтом та виробництвом сільгосптехніки, автомобільного обладнання до інструментів для манікюру та виробництва взуття. Загалом майже весь спектр виробництва представлений сьогодні в області.

Про це повідомив начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов.

Для допомоги виїхати в більш безпечні регіони уряд України на початку березня запустив програму релокації бізнесу. Її учасником може стати будь-яке підприємство, подавши заявку на сайті «Прозорро.Продажі».

На Вінниччині з початку дії програми сформували бази вільних виробничих приміщень та інших приміщень різної форми власності, різного розміру та характеристик - понад 270 пропозицій.

Аби допомогти підприємцям із переміщенням виробничих потужностей у Вінницьку область, створено робочу групу з питання релокації та супроводу таких суб’єктів господарювання.

«Загалом 414 заявок відпрацьовано на даний час Вінницькою військовою адміністрацією : нами створено робочу групу по Державній програмі релокації. Працюємо для того, аби підприємства мали вибір місця розташування, адже Вінниччина є інвестиційно привабливою саме за індексом транзикційності, знаходячись у центрі країни. Коливирішують переводити бізнес до іншого регіону, то обов’язково прораховують логістику. Вибір нині йде між зовнішнім та внутрішнім ринком: комусь зручніше працювати на Західній Україні, але Вінниччина може забезпечити потужну залізничну розв’язку для державної програми релокації. Укрзалізниця та Укрпошта – дві вагомі складові цієї програми», - зазначає начальник ОВА Сергій Борзов.

Як повідомляє Сергій Борзов, 172 заявки ще в роботі (визначаються з локацією або на різних стадіях релокації – від транспортування до підключення мереж).

На територію області релоковано 30 підприємств, з них:

  • 16 підприємств вже працюють на новій локації;
  • 6 підприємств здійснюють монтаж обладнання на нових локаціях;
  • 3 підприємства перевезли обладнання та перебувають в пошуку варіантів для розміщення виробничих потужностей;
  • 5 підприємств перевезли обладнання та/або товари на зберігання.

Окрім того, 12 підприємств перебувають на різних стадіях транспортування.

Це підприємства з Києва, Дніпра, Харкова, Борисполя, Донецької та Луганської областей.

Спеціалізація різна: від машинобудування до виробництва взуття та манікюрного інструменту.

«УКпостач» (UBC) – це одне з найбільших підприємств, яке переїжджає на Вінниччину з Харківської області.

«Сьогодні із керівництвом обговорили питання переміщення потужностей. Зустрілись на підприємстві «Грін Кул», яке входить до складу торгово-промислового холдингу «UBC Group» (Ukrainian Beer Company) – провідного світового лідера з виробництва холодильної техніки для напоїв і продуктів. «Грін Кул» у Вінниці з 2018 року.Тепер допомагаємо запуститив області «УКпостач» (UBC).

Із заявлених 70 вагонів, «Укрзалізницею» до Вінниці доставлено 26 вагонів з обладнанням та ще 2 - прямують. Самостійно компанія перевезла близько 300 вантажівок. Потрібно зберегти колективи і потужності. Україна має відновлювати економіку. Уже сьогодні», - повідомив Сергій Борзов.Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: релокація підприємства переїхали на Віниччину 
Матеріали по темі