Суспільство

На Європейській площі вінничани впродовж двох днів можуть безкоштовно перевірити слух

27 жовтня 2020, 10:59

Впродовж 27-28 жовтня у Вінниці на Європейській площі містяни віком від 7 до 55 років мають можливість безкоштовно перевірити слух. Це можна зробити у спеціально оснащеному аудіометричним обладнанням автомобілі – «Кабінеті на колесах» – з 10:00 до 18:00, обідня перерва – з 13:30 до 14:30. Процедура займає близько 7-10 хвилин.

«З 2011 року громадська організація займається популяризацією жестової мови, сприянням медичній реабілітації людей з порушеннями слуху, але один з серйозних напрямків роботи – превентивні заходи. Заходи, які допомагають людям не дійти до крайньої межі, після якої наслідки є незворотніми. Для цього ми створили проект «Кабінет на колесах», – розповідає Дар’я Герасимчук, виконавча директорка громадської організації «Відчуй», представники якої і організували акцію.

Слух можуть перевірити в спеціально обладнаному автомобілі за лічені хвилини і сказати, чи має людина порушення слуху, чи ні.

За статистикою ВООЗ кожна десята людина в світ втрачає слух. В Україні статистика ще гірша – слух втрачає кожна восьма людина.

«Але лікарі запевняють, що в 60% випадків повну втрату слуху можна випередити, якщо вчасно перевірити слух, встановити діагноз і розпочати роботу, аби не дійти до таких наслідків. Саме для цього ми заснували проект, який за 3 місяці проїде 31 місто України. Сьогодні Вінниця – це 18-те місто», – додає виконавча директорка громадської організації «Відчуй».

Вінничани віком від 7 до 55 років можуть перевірити слух на Європейській площі протягом двох днів 27-28 жовтня. Це не боляче, не страшно, і не займає багато часу.

Подібні вікові обмеження зумовлені тим, що процедура відбувається, фактично, в польових умовах. Дитині до 7 років в таких умовах важко зосередитися на процесі, вона відволікатиметься, і це займатиме більше часу. В людей же віком від 55 років, на думку лікарів, вже відбуваються вікові зміни. Тобто, фахівці з громадської організації просто підтвердять наявність порушень слуху.

«Мета нашого проекту – виявити порушення слуху в тих людей, в яких воно апріорі не повинно бути», – зазначила Дар’я Герасимчук.

Вже зранку 27 жовтня, в перші хвилини акції, біля автомобіля зібралась черга з вінничан, які бажають перевірити свій слух.


Як розповіла вінничанка Ірина, автомобіль вона побачила, коли проходила повз. І вирішила перевірити свій слух. Порушень слуху в неї не виявили.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Теги: слух Кабінет на колесах Європейська площа Вінниця здоров'я акція 
Матеріали по темі