Місто

Набережна Південного Бугу. Фоторепортаж Вінниці між трьома мостами

7 серпня 2018, 14:09

 Набережна Південного Бугу поєднує три основні мости Вінниці – Київський, Центральний та Староміський.

Київський міст, який побудували в 60-х роках минулого століття зараз реставрують. Якщо спускатися з мосту по вулиці Чорновола, праворуч півострів «Бригантина», від якої і починається кілометрова набережна. Тут розміщений храм блаженної Ксенії Петербурзької, ростуть старі берези, є занедбана річечка, яка впадає в Буг, спортивний майданчик. Тут часто тренують собак. На вихідних місцеві влаштовують пікніки, а ввечері люди приходять подивитися на краєвиди: праворуч видно Київський міст, ліворуч Центральний.

Набережна від Київського мосту до Центрального частково освітлюється, є декілька лавочок. Її стан місцями аварійний. Біля бетонних плит берег вкритий очеретом. На узбережжі часто можна побачити рибалок. Місцеві вздовж річки гуляють з собаками, катаються на велосипедах та прогулюються в затінку дерев.

Ближче до Центрального мосту - церква Покрова Богородиці. Храм виділяється своєю формою та яскравим блакитним кольором.

Центральний міст з'єднує центр із Замостям. Це основний шлях для більшості тролейбусних маршрутів та єдиний для трамваїв. Біля мосту розташована пристань для теплоходів «Пирогов» та «Ляля Ратушна». Напроти пристані - алея сакур.

Від Центрального мосту, навпроти острова «Кемпа», всім відома набережна «Roshen» з найбільшим в Європі річковим світломузичним фонтаном.

На цій частині набережної є сидіння для глядачів, нові урни, лавочки, місця для відпочинку та розваги. Територія доглянута, але зовсім мало затінку, літом в вдень тут можна побачити лише рибалок чи бажаючих покататися на катамаранах.

Після кількаметрової «цивілізації» набережна продовжується до Староміського мосту. Ця територія в занедбаному стані. Біля води багато сміття, високий очерет, бетонні плити та сходи де-не-де в аварійному стані. Саме біля Староміського мосту і завершується набережна.

Вздовж усього маршруту з набережної можна побачити неймовірні краєвиди, зелені зони, кладки рибаків, недобудови та будинки, які стоять майже на воді.

Вiнниця.info пропонує читачам фоторепортаж з набережної:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Вiнниця.info, фотоСвітлана Радостєва.

Теги: набережна мости 
Матеріали по темі