Економіка

«Нафтогаз» закликають припинити корупцію на підконтрольних та дочірніх підприємствах

21 вересня 2018, 12:00

Асоціація газового ринку закликає НАК «Нафтогаз України» припинити корупцiю на підконтрольних і дочірніх підприємствах. Таку заяву Асоціація зробила у відповідь на звинувачення з боку голови НАК «Нафтогаз» Андрія Коболєва на адресу ПСО-постачальників природного газу.

Про це йдеться в зверненні Асоціації газового ринку.

«Ми вважаємо, що такі заяви мають на меті відвернути увагу від махінацій з газом внутрішнього видобутку, маніпуляцій з фінансовою звітністю та фактів корупції в групі Нафтогаз», – йдеться у заяві.

Одна з «підозр» голови «Нафтогазу» стосувалась начебто надмірного споживання газу субсидіантами. «Однак, керівник державного монополіста мабуть не обізнаний, що за даними НКРЕКП, середнє споживання газу жителями Кіровоградської області набагато більше ніж в цілому по України. Так, в Чернігівській області споживачі використовують в 1,5 рази менше газу, в Київській – на 37%, а споживачі Миколаївської області, яка межує з Кіровоградською – споживають вдвічі менше газу!» - констатує Асоціація в повідомленні.

«Ми закликаємо НАК «Нафтогаз України», як кінцевого бенефіціара та одноосібного контролера ПАТ «Кіровоградгаз» та дочірнього газзбуту «Центргаз» відкрити повну статистику споживання газу в цій області, в тому числі і виробничо-технологічних втрат оператора ГРМ і пояснити таку велику різницю з іншими регіонами», наголошує Асоціація газового ринку.

Газовики відмічають: «Нажаль, ми вже в котре чуємо від очільників НАК «Нафтогаз» про факти кричущої корупції, що мають місце у повністю підконтрольних ним компаніях, які призвели до втрати десятків мільйонів кубометрів природного газу на сотні мільйонів гривень.

Ми розуміємо, що розриваючись між Хілтоном та Вашингтоном пану Коболєву бракує часу, щоб розібратись в системі державної підтримки споживачів за допомогою субсидій, про що йде мова в Наказі №1 Міністерства фінансів України від 04.01.2018 року. Звідси такі підозри і некомпетентні заяви».

В державі для забезпечення контролю використання бюджетних коштів створена наскрізна система рахунків державного казначейства. За минулий рік через них пройшло близько 40 млрд. гривень субсидій. Асоціація звертає  увагу: «Всі платіжні доручення з цих рахунків здійснюються Державним казначейством. Кінцевим і одноосібним реципієнтом 40 млрд субсидій в минулому році став саме НАК «Нафтогаз України» та підконтрольні йому дочірні підприємства. Тому НАК «Нафтогаз України» є основним і єдиним вигодонабувачем системи субсидій. В тому числі за рахунок цих коштів було сформовано фінансовий результат за минулий рік, який забезпечив можливість виплати мільярдних премій керівництву Нафтогазу».

«Зі свого боку ПСО-постачальники та оператори ГРМ повністю підтримують і очікують монетизації субсидій на рівні споживача. Це дозволить кожному споживачеві самостійно вирішувати, як ефективно скористатися коштами. Монетизація субсидій призведе до суттєвої економії газу, адже кожен отримає реальну мотивацію ощадливо споживати газ», - підкреслено в заяві.

Прес-служба ПАТ «Вінницягаз»

Теги: газ звернення 
Матеріали по темі