Суспільство

Нагетси, кебаб із сиром та мінестроне – у Жмеринці оновили шкільне меню. Відео

18 квітня 2019, 12:28

У Жмеринці усі школи перейшли на нове харчування. Тепер у меню – курячі нагетси, салат «Табуле», мінестроне та бланманже. Дітям є з чого вибрати. Такий обід в середньому коштує 12-13 гривень. Розробником нового шкільного харчування є кулінарний експерт Євген Клопотенко. Реалізувати задум вдалося завдяки Всеукраїнському проекту «Нове шкільне харчування».

Про це йдеться в сюжеті телеканалу «UA:Вінниця».

Учні на дошці самі обирають страви, які їм подобаються. Там також є вага порції з білків, жирів та вуглеводів, а також калорійність з розрахунком на одну порцію.

«Готувати нам дуже приємно, тому що наші діти стали краще їсти. Вони самі обирають, що б хотіли їсти. Важко, ми від цього не відмовляємося, але діти в нас задоволені і задоволені ми тим. Бо якщо дитина взяла і з’їла – це дуже, знаєте, для нас приємно», – каже Катерина Гарбар, працівниця шкільної їдальні

Учні місцевих шкіл кажуть, що від такого нововведення в захваті.

«Коли наша їдальня була зачинена на ремонт, ми їли хліб з ковбасою або сиром, мед. Зараз тут можна обирати, що хочеш. Я щодня приходжу і обираю те, що мені до смаку», – розповідає Кирило Мельничук, учень 2 класу.

5cb8439377f58.jpg

Ідея про покращення культури харчування для дітей, виникла вже давно. Реалізувати задум вдалося завдяки Всеукраїнському проекту «Нове шкільне харчування».

«Розпочали все з модернізації харчоблоку. Далі було оснащення оснащення холодильним обладнанням, посудом та різним кухонним інвентарем. Ось на все це з міського бюджету було витрачено 4 мільйони 446 тисяч гривень. За два роки ми цей проект освоїли. Саме харчування і меню – дуже швидко», – каже начальниця управління освіти Жмеринської міськради Аліна Твердохліб.

Розробником нового шкільного харчування є кулінарний експерт Євген Клопотенко. На своїй сторінці у «Фейсбуці» пише: «Доки у великих містах кажуть, що перейти на нове харчування «складно», «неможливо», «немає необхідних продуктів» та все інше, Жмеринка годує школярів нагетсами, салатом «Табуле», мінестроне, мусакою, бланманже та буряковими панкейками».

5cb8437b32d3e.jpg

У його посібнику «Збірник рецептів страв для харчування дітей шкільного віку в навчальних та оздоровчих закладах» представлено більше сотні страв з натуральних продуктів, користь яких зберігається в ході приготування.

«Чим визначний цей новий рецепторний збірник? Це то саме, але трішки по-іншому приготовлене. Сам Євген Клопотенко пише, що технологія така сама – «посмажити, зварити, помішати», тут немає чогось іншого. Готують за звичайною технологією і зі звичайних продуктів. Просто суть в подачі і суть в тому, щоб навчити дітей гарно їсти», – зазначила Ольга Бобровська, заступниця Жмеринського міського голови з гуманітарних питань.

Нині в Жмеринській школі №4 навчається 850 учнів, школярі 1-4 класів та старшокласники пільгових категорій, харчуються безкоштовно за гроші міського бюджету. Усі інші мають можливість розрахуватися за харчування через картку ПриватБанку. Середня вартість обіду становить 12-13 гривень.

Директор школи №4 Михайло Бігун каже, що в перший тиждень, як у школі появились нові страви, технології їхнього приготування, назви – були новими як для працівників закладу освіти, так і для дітей та їхніх батьків.

Загалом у Жмеринці 6 шкіл і в усіх них вже відбулися зміни в системі харчування.


Нагадаємо, у Жмеринці усі школи містa перейшли нa електронні щоденники тa журнaли. Зa тaких нововведень, тепер бaтьки зможуть контролювaти успішність дитини, a учні не зможуть більше приховувaти своїх оцінок.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: харчування школа 
Матеріали по темі