Місто

​«Нагодуй голодного» та «Не бійся ‒ дій!»: у Вінниці визначили переможців конкурсу соціально-культурних проектів, на які виділили мільйон гривень

6 серпня 2020, 10:24

5 серпня відбулося онлайн-засідання конкурсної комісії з визначення фінансової підтримки соціально-культурних проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства (ІГС), для їх реалізації на території Вінницької міської ОТГ у 2020 році. Стали відомі переможці – це 13 соціально-культурних проектів інститутів громадянського суспільства. На їх реалізацію виділять мільйон гривень.

Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

Як йдеться в повідомленні, такий конкурс в місті проводять з 2012 року. Цьогоріч, за ініціативи мера Сергія Моргунова, незважаючи на карантинні обмеження, також вирішили провести цей конкурс та підтримати інститути громадянського суспільства, надавши традиційну фінансову підтримку на реалізацію проектів.

З першого червня по перше липня представники громадських організацій могли подати свої проекти, щоб отримати фінансову підтримку на реалізацію власного соціально-культурного проекту з бюджету Вінницької ОТГ. З усіма деталями конкурсу можна ознайомитися за посиланням.

За цей час 12 громадських організацій подали на конкурс 16 заявок. У бюджеті Вінницької міської ОТГ для підтримки розвитку ініціатив ІГС передбачено 1 мільйон гривень. Визначений розмір фінансової підтримки на реалізацію соціально-культурних проектів: мінімальний – 25,0 тис. грн та максимальний – 100,0 тис. грн.

«Попередньо, на засіданні конкурсної комісії 16 липня 2020 року, представники громадських організацій презентували та захищали свої соціально-культурні проекти. Члени конкурсної комісії обговорили проекти та оцінили їх відповідно до критеріїв зазначених в умовах конкурсу. Рейтинг оцінок на наступний день після засідання комісії був оприлюднений на сайті міської ради та в групах Фейсбуку.

Представниками громадських організацій враховані усі пропозиції та зауваження, які були озвучені на першому засідання, та спільно з виконавчими органами міської ради внесені відповідні зміни до проектів. Як результат, до переліку переможців увійшли 13 соціально-культурних проектів», - зазначив заступник міського голови Андрій Очеретний.

Список переможців конкурсу:

1. Популяризація муніципальних електронних сервісів серед глухих людей (Вінницька обласна організація Українського товариства глухих) – 31 940,00 гривень.
Проект був спрямований на формування нових навичок соціалізації глухих людей в період пандемій COVID -19 шляхом навчання їх використанню муніципальних електронних сервісів по сплаті комунальних послуг та соціально-психологічній підтримці.

2. Майстерня шкільних ініціатив 2.0 (Громадська організація «Освітній простір 2.0») – 97 875,00 гривень.
Метою проекту є стимулювання громадської активності та підвищення конкурентоспроможності шкільної молоді шляхом навчання проектному менеджменту та соціальному підприємництву для розробки молодіжних ініціатив, спрямованих на сталий розвиток громади.

3. Сучасне врядування для нових жителів Вінницької міської ОТГ (Вінницька громадська організація «Крок назустріч») – 97 700,00 гривень.
Мета проекту: ознайомити активних громадян в сільських громадах, які планують увійти до складу Вінницької міської об`єднаної територіальної громади, з сучасним врядуванням у місті, а також – з методами та інструментами партисипаторної демократії та діяльністю міських ІГС.

4. Навчально-розважальна серія концертів «ROCK SCHOOL» (Вінницька міська молодіжна громадська організація «Ноктюрн») – 98 400,00 гривень.
Мета: змістовне проведення вільного часу, знайомство з рок-культурою світу, виховання патріотизму та любові до української пісні.

5. Не бійся – дій! (Громадська організація Вінницька міська громадська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток») – 97 945,00 гривень.
Проект передбачає формування та вдосконалення соціальних навичок у 30 дорослих осіб з інвалідністю із важкими порушеннями опорно-рухового апарату та інтелектуальними порушеннями та підтримка батьків-опікунів похилого віку шляхом впровадження послуг із соціального супроводу, надання соціально-психологічної підтримки соціальним працівникам, забезпечення осіб з інвалідністю захисними масками, розробка та запровадження волонтерських програм подолання наслідків пандемії COVID-19 для осіб з інвалідністю в громаді міста Вінниці протягом 5 місяців 2020 року.

6. Університет здорової молоді (Громадська організація «Полум’я надії») – 53 560,00 гривень.
Мета проекту: провести курс просвітницьких тренінгів «Університету здорової молоді» для 6 навчальних закладів, 2 рази в місяць підлітковий клуб для 100 підлітків та залучити 30 підлітків до проведення 2 соціальних акцій (Фестиваль сім’ї та до дня боротьби зі СНІД) з метою надати можливість підліткам розвивати свій потенціал на основі цінностей здорового способу життя та ставати соціально свідомими і активними у житті суспільства.

7. «Нагодуй голодного» (Громадська організація «Полум’я надії») – 56 000,00 гривень.
Метою проекту є досягнення максимально можливого рівня здоров’я, життєдіяльності та адаптації мінімум 50 безхатченків шляхом проведення соціальних патрулювань по 3 районах міста Вінниця та надання соціальних послуг під час днів прийому осіб для консультації і надання допомоги. А саме ‒ годування обідами 10 осіб 5 днів на тиждень протягом 5 місяців.

8. Школа громадянської активності ActiveLab (Громадська організація «Освітній простір 2.0») – 59 450,00 гривень.
Мета проекту – підвищення рівня активності та участі молоді Вінниці в процесах прийняття рішень на місцевому рівні шляхом навчання демократичному врядуванню, опанування інструментів участі, розвитку цифрових прав вінничан та посилення діалогу влада-громада.

9. Паралельний простір. Відкрита подія для навчання та комунікації влада-громада (Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії») – 75 300,00 гривень.
Проект передбачає активне залучення громадського сектору до розвитку громади шляхом організації події, яка дозволить налагодити комунікацію з профільними департаментами міської ради та зрозуміти, як стати сильнішими та спільно діяти в умовах пандемії та післяпандемічного стану.

10. Підтримка діа-молоді (Громадська організація Діа-Діти) – 93 760,00 гривень.
Ознайомлення студентів та викладацького колективу вищих навчальних закладів про цукровий діабет 1 типу, допомога та підтримка діа- молоді в дорослому житті

11. «Студентський хаб – старт молодого вчителя» (Громадська організація «Освіта Інвест») – 65778,00 гривень.
Мета: підвищення рівня громадянської свідомості та формування ключових компетентностей студентів ВДПУ шляхом діяльності освітнього хабу та навчання основам проектного менеджменту.

12. Освітньо-культурний табір «International Culture Camp» (Громадська організація «Українська сімейна фундація») 97 100,00 гривень. Першочергово проект мав назву: Освітньо-культурний дитячий табір «Kids Culture Camp» та передбачав формування глобального та інноваційного мислення у дітей через міжкультурний обмін та спілкування; допомога дитині бути відкритим для спілкування у своїй сім’ї, серед друзів та загалом у світі.

13. U7inema (Громадська організація «U7 urban studio») 75 050,00 гривень.
Мета проекту полягає в покращенні якості міського середовища шляхом підвищення рівня обізнаності, зацікавленості мешканців у різних аспектах життя та розвитку міста, включеності мешканців у дані процеси через проведення публічних дискусій, обговорень, лекцій, воркшопів щодо тих викликів з якими стикаються міста України та за кордоном та шляхів їх вирішення

Загальна сума фінансування на всі проекти: 999 858 гривень.

Нагадаємо, в червні завершився прийом заявок на конкурс «Бюджет громадських ініціатив». Найкращі, на думку містян, проекти реалізують за кошти міського бюджету в 2021 році. Загалом, в місті на проекти громадян цьогоріч виділили 8 мільйонів гривень.


Минулоріч виділяли 7 мільйонів. Тоді в конкурсі перемогли 6 великих проектів, на чотири з яких виділили по 1-му мільйону гривень, та 6 – малих, вартість яких визначали відповідно до змісту проекту.

Вінниця.info, фото ‒ ілюстративне та з сайту міськради

Теги: міськрада соціально-культурні проекти переможці гроші бюджет 
Матеріали по темі