Суспільство

Нагородив грамотами та пообіцяв допомогти облаштувати витяжку в лабораторії молодіжного центру ‒ Сергій Борзов зустрівся з активною молоддю Вінниччини

27 червня 2020, 16:30

26-го червня, напередодні Дня молоді в Україні, голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов запросив до себе представників активної молоді Вінниччини, щоб поспілкуватись та нагородити активних молодих людей. Також очільник області спільно з активістами відвідали молодіжний центр «Квадрат», де голова ОДА ознайомився з роботою лабораторії 3D-моделювання, в якій виготовляють захисні щитки для лікарів, а також пообіцяв допомогти з вирішенням проблеми витяжки в науковій лабораторії центру. Окрім того, Сергій Борзов разом з молодими людьми обговорив перспективу створення Молодіжного конгресу ОТГ Вінниччини.

Про це повідомляють на сайті Вінницької облдержадміністрації.

«Наша молодь активна і креативна. Молоді люди працюють, займаються волонтерством, постійно самовдосконалюються і допомагають нам, хто трохи старші, бути в ритмі сучасного життя», ‒ зазначив очільник області, привітавши учасників зустрічі з прийдешнім святом.

Спілкуючись із молоддю, Сергій Борзов поцікавився розвитком скаутського руху на Вінниччині.

«На сьогодні напрямок скаутського руху є вкрай важливим. Для прикладу, міжнародний дитячий центр «Артек», який знаходиться у Пущі-Водиці, вирізняється тим, що тут також впроваджують принципи руху скаутів. Варто сказати, що такий напрямок є досить потужним», ‒ підкреслив Сергій Борзов.

Щодо розвитку скаутського руху в області, то на сьогодні, на базі Вінницького національного технічного університету функціонує новий молодіжний скаутський технічний рух IT – Scouts.

Про це під час зустрічі розповів викладач комп’ютерної графіки та дизайну технічного скаутського руху Вінницького національного технічного університету Сергій Барабан.

«Ми орієнтуємо молодь на сучасні галузі ІТ-сфери, зокрема, такі, як програмування та робототехніка. Ми також проводимо щорічні літні табори, а з вересня по травень при ВНТУ працюють відповідні гуртки. Заняття проводяться як для дітей, так і для студентської молоді», ‒ розповів Сергій Барабан.

На базі ВНТУ передбачено і проведення хакатонів з веб-програмування, графіки, робототехніки тощо.

Під час зустрічі Сергій Борзов підкреслив, що на сьогодні розвиток галузі ІТ має провідне значення для самореалізації талановитої молоді, який слід розвивати особливо на рівні районів області і, користуючись нагодою, запросив до співпраці у цьому напрямку.

За активну громадську позицію, тісну співпрацю, участь у молодіжному і волонтерському русі Вінниччини, очільник області вручив Почесні грамоти обласної державної адміністрації та обласної Ради викладачу комп’ютерної графіки та дизайну технічного скаутського руху ВНТУ Сергію Барабану, делегату Студентської ради Вінниччини Софії Гладун, в. о. директору Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат» Олені Гуменній, головному спеціалісту відділу молодіжної політики та взаємодії з громадськими організаціями Миколі Кобисі, викладачу комп’ютерної графіки та дизайну технічного скаутського руху ВНТУ Донату Мельнику, прессекретарю Студентської ради Вінниччини Софії Тарановій, голові міжнародного комітету Студентської ради Вінниччини Анні Оцверу, фахівцю відділу організації заходів та неформальної освіти комунального закладу «Вінницький обласний молодіжний центр «Квадрат» Марії Колядич, а також співорганізаторці організації «Екоплатформа ДІЛИ» Юлії Заяць.

Також на запрошення молоді очільник області Сергій Борзов відвідав обласний молодіжний центр «Квадрат».

«Молодіжний центр «Квадрат» є центральним осередком активної молоді не лише для м. Вінниці, а й області. Важливо, що цей креативний простір є абсолютно інклюзивним, зокрема, є відповідні підйомники для тих осіб, які пересуваються на візках, а також тактильна плитка для людей з вадами зору тощо», ‒ розповіла про роботу креативного простору в.о. директора центру Олена Гуменна.

Під час зустрічі Сергій Борзов ознайомився з різними напрямками роботи обласного молодіжного центру.

Очільника області особливо вразила робота наукової лабораторії, де працюють над 3D-моделюванням.

Під час оглядової екскурсії також обговорили і поточні проблеми молоді та питання щодо облаштування креативного простору зокрема. Одна із таких проблем – відсутність витяжки для лазерного станка у науковій лабораторії. Голова ОДА Сергій Борзов зауважив, що обов’язково особисто сприятиме у вирішенні цього питання та обговорить всі ключові аспекти із профільним департаментом облдержадміністрації.

Відвідавши обласний молодіжний центр «Квадрат», Сергій Борзов підкреслив, що креативний простір справді є чудовою локацією для проведення заходів, а також висунув ідею щодо проведення неформальних зустрічей із молоддю для відкритого діалогу.

«Безперечно, має існувати відкритий майданчик для комунікації молоді та влади. Це вкрай важливо для того, щоб почути один одного та отримати зворотний зв’язок», ‒ підкреслив Сергій Борзов.

У ході зустрічі також обговорили і питання щодо створення Молодіжного конгресу ОТГ Вінниччини.

«Адже молодь, навіть з найвіддаленіших куточків нашої області повинна мати можливість та підтримку для реалізації своїх ідей», ‒ переконаний очільник області.

«Я приємно вражений Вінницьким обласним молодіжним центром «Квадрат». Він справді розширює можливості для молоді щодо спілкування, навчання, обміном інформацією тощо. На мою думку, необхідно й надалі розвивати перспективні напрямки роботи креативного простору та відкривати можливості для молодіжного активу», ‒ зауважив Сергій Борзов, підбиваючи підсумки.

Напередодні Дня молоді Сергій Борзов побажав учасникам зустрічі міцного здоров’я, успіхів, гарного настрою та нових звершень та запевнив, що він є надійним помічником молоді Вінниччини.

Для довідки:

Молодіжний центр «Квадрат» – це 700 м2 креативного простору у самому центрі міста Вінниці для продукування та реалізації творчих та бізнесових ідей, наукових, соціальних та громадських ініціатив.

Приміщення містить лекторії, лабораторію, коворкінг-зону, студію звукозапису, майданчик для створення online-радіо і телебачення та проведення заходів на 300 осіб. Центр також має сучасну лабораторію для виготовлення прототипів власних ідей (3D-принтери, лазерний різак, ріжучий плоттер, свердлильний та точильний станки).

Нагадаємо, що фахівці лабораторії 3D-моделювання обласного молодіжного центру «Квадрат» виготовляють захисні щитки для медиків Вінниччини.

Вінниця.info, фото – з сайту Вінницької ОДА

Теги: Сергій Борзов ОДА Вінниччина молодь Квадрат 
Матеріали по темі