Місто

Напередодні Різдва дзвони вінницького собору лунали мелодією «Щедрика». Фото і відео

6 січня 2017, 16:12

У Вінниці в Спасо-Преображенському кафедральному соборі вінничанка на дзвонах грає мелодію «Щедрик» відомого композитора Миколи Леонтовича. Дзвонар Ольга Явдик-Ткачук за освітою музикант, але  жінки в її роду були дзвонарями, тому Ольга з дитинства грає на дзвонах. Брат в м. Шаргороді організував школу дзвонарів.

Жінка каже, що мелодії дзвонів мають цілющі властивості, і багато людей в цбому переконуються.

«Дзвони тут дійсно цілющі, а так як вони, ще й різдвяні, це таємниця. І велика таємниця в тому, що «Щедрик» це відлуння віків, 100 років назад Леонтович написав цю мелодію. Це таке всім вітання, побажання чогось нового, прекрасного, таємного. На наших дзвонах, на цих нотках можна зіграти тільки «Щедрик». Мелодія тихенька, спокійненька і тому люди на неї не завжди звертають увагу. Граю з дитинства, колись брат у Володимирському соборі давав грати», - каже Ольга.

Ольга розповідає, що не у всіх храмах є дзвони, на яких є можливість вигравати мелодії. У Вінницькому соборі вони з’явилися близько 5 років тому.

«Це особливість Вінниччини і всієї вже нашої Батьківщини Київської Русі. Тому що колись на такий період пасхальний або різдвяний лився передзвін на кожному двохсотому метрі.

Нашому собору випала така честь, що ми маємо такі дзвони. Їх подарували собору близько 5 років назад», - каже Ольга Явдик-Ткачук.

Вона розповідає, що у Вінниці є люди, які спеціально їздили за кордон в пошуках лікувальних дзвонів. А тепер вони приходять у наш Собор.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: собор 
Матеріали по темі