Політика

Нардепи Лещенко і Заліщук у Вінниці розказували про нову ГО, з якою знову збираються йти в Парламент. Фото

16 квітня 2019, 13:54

15 квітня у Вінниці засновники громадсько-політичного руху «Дій з нами» – народні депутати Світлана Заліщук і Сергій Лещенко, інформували вінничан і про свою діяльність та закликали долучатися до їх організації. Молоді народні обранці, які пройшли до ВР по списках БПП, а потім вийшли з фракції, говорили, що збираються в наступний Парламент і збирають команду.

«Наша мета – об’їхати всю Україну, а надалі побудувати регіональну структуру, активно працювати до Парламентських виборів і створити платформу для заходження в парламент. Ми стоїмо на засадах ліберальної економіки. Підтримуємо ринок землі, чесну приватизацію, малий та середній бізнес. Виступаємо гостро проти підтримки великих олігархів в агросфері, енергетичній сфері. Усі знають, що в кожному бюджеті під новий рік закладається по мільярд гривень особливим друзям влади і ми вважаємо, що це підриває економіку. Пріоритет – створення можливостей для роботи малого та середнього бізнесу. Це та конкретна «архітектура», яка буде змінювати Україну і буде її робити європейською», – каже Світлана Заліщук, народна депутатка та одна із засновниць #дійзнами.

5cb5b60529c2a_original_w859_h569.jpg

На початку зустрічі, між одним зі спікерів Сергієм Лещенком та в.о. директора молодіжного центру «Квадрат» Світланою Яровою відбулися «перепалки», через те, що гості позиціонували проект, як громадську діяльність, а почали з політики.

«Наскільки у нас зараз політизоване суспільство і як воно реагує на ті події, які відбуваються в Україні. Моя особиста думка на сьогоднішній день така: президент Порошенко «доживає» свої останні дні при посаді, тому що ресурс, який він мав за 5 років – він його втратив. В нього немає зони розширення», – почав Сергій Лещенко.

Світлана Ярова зробила слушне зауваження, що організатори проводять незаконну агітація.

«Заявляєте, що ви громадська організація і на сьогоднішній день, ви ще не почали спіч, але вже почали створювати певні настрої відповідно до майбутніх президентських чи парламентських виборів. У мене є питання з приводу того, як ви сьогодні опинилися в цій залі, тому що це є зала комунального закладу Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат». Цей заклад був створений за кошти держбюджету, міського бюджету та обласного. Був створений молоддю Вінниччини та України загалом. Я хочу заявити про те, що заявка сьогодні була з приводу проведення заходу громадської організації про активізацію молоді і про просвітню місію неформальної освіти. Власне, на сьогоднішній день, зараз у нас вже звучать політичні заклики і ми будемо у вас прохати того, щоб ви припинили це робити, інакше припинимо захід», – зазначила Світлана Ярова.

Сергій Лещенко зазначив, що агітації не було. А мета організації – прихід до влади нових людей.

5cb5b60fd113e_original_w859_h569.jpg

Команда «Дій з нами» відвідали також завод по виготовленню сонячних панелей KNESS. Сергій Лещенко зазначив, що підприємство стоїть у неконкурентних умовах зі своїми імпортними конкурентами.

«Сьогодні зранку ми були на заводі KNESS, який є другий за розмірами платником податків у Вінницькій області – півмільярда гривень за рік. Але якщо подивитися глибше, то можна побачити речі, які є абсолютно дикими, як для сучасної країни. Тому що це підприємство поставлене, починаючи з початку цього року, в неконкурентні умови зі своїми імпортними конкурентами. Починаючи з початку цього року, чинний Парламент ухвалив, а Президент підписав поправки у податковий кодекс, яким скасовано податок на додану вартість для ввезення із-за кордону аналогічної продукції. І збережено податок для українського виробника. Ми займаємося зараз дотуванням імпорту, не експорту, наголошую, ми дотуємо імпорт в Україну, маючи аналогічне виробництво всередині. І люди, які вкладали кошти у будівництво заводу, на сьогоднішній день працюють «в нуль». Вони не можуть навіть прибуток отримати. Вони змушені зупиняти будівництво другої черги заводу. От це приклад того, як чинна влада доводить до того, що громадянин країни стає біднішим чи Україна не стає багатшою та потужнішою країною», – зазначив Лещенко.

5cb5b61cba35d_original_w859_h569.jpg

Ініціаторка громадського руху, Марія Барабаш зазначила, що вони мають на меті також створити нові можливості для ініціативних людей. Також будь-хто може в реальному часі відслідковувати на офіційному сайті організації, скільки, хто і на що перекинув гроші організація. Тобто, за словами засновників, це перша в Україні ГО зі 100% прозорим фінансуванням.

«Весь звіт про ті кошти, які отримала наша організація з волонтерів, які ми самі зібрали з кожного учасника – є на нашому сайті. Зараз розробляється рішення з двома банками, щоб ми стали першою в Україні громадською організацією зі 100% прозорим фінансуванням. Тобто, будь-хто зможе зайти на сайт і подивитися в реальному часі, хто, скільки, на що переказав кошти і на що ми їх витратили», – зазначила Марія Барабаш.

5cb5b6336bb50_original_w859_h569.jpg

5cb5b63d33432_original_w859_h569.jpg

5cb5b647dfcac_original_w859_h569.jpg

Довідка.

«Дій з нами» – перший в Україні громадсько-політичний рух зі 100% відкритим фінансуванням. Команду представляють політики, бізнесмени, громадські активісти, волонтери та журналісти. За словами засновників, вони стоять на засадах ліберальної економіки, підтримують малий та середній бізнес в Україні та виступають проти великих олігархів.

Вінниця.info

Теги: громадська організація політика 
Матеріали по темі