Суспільство

Наталя Заболотна роз’яснила механізм прийняття заяв, щоб отримати «Пакунок малюка», який не видали в пологовому

24 січня 2019, 16:09

 У Вінницькій області з 2018 року налагоджено чіткий механізм взаємодії між управліннями праці та соціального захисту населення і пологовими будинками в області. Завдяки цьому матусям, які народили дитину і не отримали «Пакунок малюка» у пологовому відділенні, не потрібно нікуди ходити. Заяви з виданими довідками будуть передаватись пологовими відділеннями до управлінь праці та соціального захисту населення.

Про це заявила директорка Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна, під час робочої наради з керівниками управлінь праці та соціального захисту населення щодо механізму видачі допомоги «Пакунок малюка» у 2019 році, інформує Департамент інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Вінницької ОДА.

Порядок надання такої допомоги регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 20 червня 2018 року №512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1199.

Зокрема, з січня цього року, що передбачено пунктом 9 цієї постанови, у разі відсутності на день виписки новонародженої дитини у пологовому будинку допомоги «пакунок малюка» видається довідка про те, що зазначену допомогу в пологовому будинку не видано.

«У Вінницькій області з минулого року налагоджено чіткий механізм взаємодії між управліннями праці та соціального захисту населення і пологовими будинками в районах та містах області. Завдяки цьому нашим матусям, які народили дитину і не отримали «пакунок малюка» у пологовому відділенні, не потрібно нікуди ходити.

Заяви з виданими довідками будуть централізовано передаватись пологовими відділеннями до управлінь праці та соціального захисту населення. Як тільки «пакунки малюка» надійдуть в область їх буде доставлено одержувачам до дому», – зазначила Наталя Заболотна.

Крім того, директорка Департаменту акцентувала увагу на важливості перевірки «пакунку малюка» на його повне укомплектування як працівниками органів соціального захисту населення, так і матусями. У разі виявлення відсутності якоїсь речі із переліку, її буде замовлено і передано мамі.

Загалом, у 2018 році у Вінницькій області «пакунки малюка» отримали 4 тис. 115 матусь. З початку 2019 року вже видано 584 «пакунки». 

На сьогодні «Пакунки малюка» не отримали в пологових будинках близько 60 матусь, їх заплановано доставити до кінця цього місяця.

Нагадаємо, на початку вересня Вінницька область отримала від управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) перші 369 комплектів Пакунків малюка.

Вінниця.info, фото Вінницької облдержадміністрації

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: дитина пакунок 
Матеріали по темі